Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.04.2017

Щодо ходу та результатів розслідування окремих проваджень про неправомірні дії правоохоронців стосовно учасників громадського руху «Автомайдан» під час Революції Гідності

      

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України вживаються заходи щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців з числа керівного складу органів внутрішніх справ, причетних до організації неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Так, за результатами зібраних доказів оголошено підозру колишньому заступнику начальника Головного управління МВС України в м. Києві, якому інкримінується організація, керівництво та координація вчинення за спеціально спланованою операцією, із залученням підпорядкованих йому оперативних підрозділів, а також цивільних осіб (так званих «тітушок») в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на вулиці Щорса в м. Києві біля міської лікарні №17 провокації та наступне спільне з працівниками столичного спецпідрозділу «Беркут» незаконне затримання 8 активістів громадського руху «Автомайдан», застосування до них насильства, заподіяння їм тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості та умисне пошкодження їх автомобілів.

У подальшому активістів доставили до одного з райуправлінь міліції м. Києва, де правоохоронці надали завідомо неправдиві показання, поєднані з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та арештовано.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365 КК України (організація вчинення, керівництво підготовкою і вчинення за попередньою змовою групою осіб перевищення влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством та спричинило тяжкі наслідки).

Органом слідства до суду внесено клопотання про застосування стосовно підозрюваного запобіжного заходу.

Нагадаємо, що за вказаним епізодом злочину, окрім вищевказаного керівника до кримінальної відповідальності притягнуто ще 16 правоохоронців, зокрема 13 співробітників спецпідрозділу «Беркут», у тому числі командира полку і командира роти, 3 працівників управління боротьби з незаконним обігом наркотиків (заступника начальника управління, начальника відділу та заступника начальника відділу), а також 4 цивільних осіб («тітушок»).

Стосовно командира оперативної роти спецпідрозділу «Беркут» та 5 його підлеглих бійців за участь у вчиненні указаних злочинів обвинувальні акти розглядаються в судах.

Щодо інших співучасників цих злочинів досудове розслідування триває, у тому числі 7 з них оголошено в розшук і судом надано дозвіл на їх затримання.


Довідково
: ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365 КК України – організація вчинення, керівництво підготовкою та вчинення перевищення влади за попередньою змовою групою осіб, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які виходять за межі наданих прав та повноважень, що супроводжувалося насильством, або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів, або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями та спричинили тяжкі наслідки – карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 550