Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.01.2017

Затримано колишнього «беркутівця» за побиття активістів громадського руху «Автомайдан» під час Революції Гідності

     

 

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України продовжується безперервна робота по розслідуванню, розкриттю злочинів, вчинених під час Революції Гідності, всебічному, повному і неупередженому дослідженню обставин кримінальних проваджень цієї категорії для забезпечення встановлення у них об’єктивної істини.

Так, у ході досудового розслідування у одному з таких проваджень 24.01.2017 затримано колишнього співробітника столичного спецпідрозділу міліції «Беркут», який тривалий час перебував у розшуку за підозрою у перевищенні влади та незаконному затриманні за попередньою змовою з іншими працівниками підрозділу міліції особливого призначення «Беркут» 18 активістів громадського руху «Автомайдан» в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на вулицях Щорса та Грушевського у місті Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їх автомобілів.

Окрім того затриманому інкримінується службове підроблення рапорту та надання завідомо неправдивих показань, поєднаних з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Затриманому вручено повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384 КК України і до суду внесено клопотання про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває. Збираються та перевіряються на предмет допустимості та достатності докази щодо можливості притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів (працівників органів внутрішніх справ, прокуратури та суддів) та за іншими епізодами злочинної діяльності.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 484