Сайти

регіональних

прокуратур

 
19.01.2017

Про результати роботи управління представництва інтересів громадян або держави в суді Генеральної прокуратури України за 2016 рік

                                   

Управлінням представництва інтересів громадян або держави в суді Генеральної прокуратури України в умовах сучасного реформування як органів прокуратури в цілому, так і безпосередньо інституту представництва своєчасно і комплексно вживалися організаційні та практичні заходи.

Передусім враховувалися зміна повноважень органів прокуратури, новий порядок їх реалізації, структурні й кадрові зміни, необхідність налагодження взаємодії місцевих та регіональних прокуратур, а також застосування в роботі практики Європейського суду з прав людини.

При цьому Генеральна прокуратура України у своїй діяльності виходила з того, що реалізація прокурорами цієї конституційної функції є одним із найбільш дієвих способів реального поновлення порушених прав та інтересів.

Завдяки активній роботі вдалося не допустити зниження ефективності представницької діяльності.

У 2016 році судами задоволено понад 4 тисячі позовів прокурорів на 7,5 млрд грн, ще на майже 2,5 млрд грн добровільно відшкодовано в ході розгляду справ. Реально виконано судові рішення на суму 6,4 млрд грн. На користь сторін, в інтересах яких прокурор вступав у справу, присуджено 3,9 млрд грн.

За результатами оскарження скасовано понад тисячу незаконних судових рішень, що дозволило попередити втрати держави на суму 2,2 млрд грн.

У цілому за вжитими прокурорами цивільно-правовими заходами реагування на користь громадян та держави присуджено понад 16 млрд грн.

Найбільше прокурорами приділялася увага захисту інтересів держави у сфері земельних відносин. За позовами прокурорів задоволено вимог та добровільно сплачено понад 5,8 млрд грн. Площа повернутих земель та земель, незаконне надання яких попереджено, складає 47,5 тис га.

Зокрема, судом прийнято рішення повернути державі 0,5 га землі на вул. Михайлівській та Михайлівській площі столиці, де громадою міста планується створення скверу Небесної сотні, та які незаконно були продані для будівництва готельно-офісного комплексу.

Крім того, судом повернуто у власність держави незаконно відчужений Національним університетом державної податкової служби України за заниженою вартістю реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Сосновий бір» площею майже 7,9 тис кв м, розташований у смт Ворзель Київської області.

Визнано недійсними договори купівлі-продажу 199 об’єктів нерухомого майна площею понад 28 тис кв м (серед них приміщення дитячої бібліотеки, станції швидкої медичної допомоги, амбулаторії), які протиправно вибули із власності територіальної громади м. Дніпра в процесі банкрутства комунальних підприємств.

При цьому вже поновлено право власності територіальної громади м. Дніпра на 54 об’єкти нерухомого майна загальною площею 14,6 тис кв м.

Національному художньому музею України повернуто унікальну колекцію образотворчого мистецтва акціонерного товариства «Градобанк», до якої входять 735 картин відомих сучасних українських художників.

Завдяки вжитим заходам реально виконано постановлене за позовом Генеральної прокуратури України судове рішення та у власність територіальної громади м. Києва повернуто земельні ділянки заказника «Острів Жуків» площею 76 га вартістю понад 166 млн грн.

Із незаконного користування повернуто 940 га землі заказника місцевого значення «Думузла» в Херсонській області.

Державі повернуто землі водного фонду, розташовані в Обухівському районі Київської області, загальною площею 37 га вартістю понад 119 млн грн, які незаконно передавались у власність фізичним особам.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1029