Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.12.2016

Щодо результатів розслідування окремих проваджень про неправомірні дії правоохоронців стосовно учасників мирних акцій протесту

     

 

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України передано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього прокурора прокуратури м. Києва, який на даний час є адвокатом, за обвинуваченням у зловживанні владою, фальсифікації матеріалів проваджень та незаконному притягненні до кримінальної відповідальності спільно із працівниками Дніпровського райуправління столичної міліції 10 завідомо невинних осіб за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року в м. Києві.

Дії підозрюваного кваліфіковано як одного із організаторів і безпосереднього виконавця цих злочинів вчинених за попередньою змовою групою осіб за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 372 КК України (зловживання владою та службовим становищем, службове підроблення, притягнення завідомо невинних до кримінальної відповідальності, поєднане із штучним створенням доказів, фальсифікацією, обвинуваченням у вчиненні тяжкого злочину).

Досудове розслідування в іншій частині триває. Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності співучасників вчинення цих злочинів за іншими епізодами їх злочинної діяльності (працівників органів внутрішніх справ, прокуратури, суддів) та організаторів їх вчинення.

Як раніше повідомлялося, за цими епізодами злочинів в окремих провадженнях притягнуто до кримінальної відповідальності начальника слідчого відділу Дніпровського РУГУ МВС України в м. Києві, його заступника та 6 слідчих, а також заступника прокурора Дніпровського району м. Києва. Останнього оголошено в розшук і судом надано згоду на його затримання.

Довідково :  ч. 2 ст. 372 КК України – притягнення завідомо-невинного до кримінальної відповідальності слідчим, прокурором, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину та зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2382