Сайти

регіональних

прокуратур

 
19.12.2016

Рішенням господарського суду м. Києва повернуто у комунальну власність 75 га земель, розташованих у Голосіївському районі столиці на території ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків»

                                

За результатами раніше проведеної Генеральною прокуратурою України перевірки встановлено численні порушення вимог чинного законодавства при отриманні у 2007 році обслуговуючим кооперативом «Котміст» земельної ділянки площею понад 74 га у Голосіївському районі столиці.

Так, рішенням Київської міської ради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів України, Закону України «Про природно-заповідний фонд України» передано вказаному кооперативу земельні ділянки площею 74,69 га, у тому числі 67,21 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла та 7,48 га в довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території. При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. У подальшому зазначений кооператив передав земельну ділянку, надану йому у приватну власність, до статутного фонду інших товариств.

Окрім того, більша частина цих земель розташована в межах об’єкта природно-заповідного фонду – ландшафтного заказника «Острів Жуків». Таким чином, забудова зазначених земель житловими будинками загрожує фактичним знищенням заповідника.

З огляду на порушення чинного законодавства, допущені при наданні земельної ділянки і створенні обслуговуючого кооперативу «Котміст», Генеральною прокуратурою України до господарського суду м. Києва подано позов.

Справа розглядалась судами неодноразово.

Останнім рішенням господарського суду м. Києва від 15 грудня 2016 року підтверджено правомірність вимог прокурора, визнано недійсними зазначене рішення Київської міської ради, державні акти на землю та відсутність у вказаного кооперативу та подальших набувачів права власності на ці земельні ділянки.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 790