Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.11.2016

Генпрокуратурою повідомлено про підозру колишнього заступника начальника Департаменту громадської безпеки – начальника управління МВС України

                           

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами вчинення у період грудня 2013 року – лютого 2014 року вищими службовими особами держави та правоохоронних органів незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень, що призвело до масових жертв серед цивільних учасників акцій протесту та заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, а також за фактами вчинення, зловживаючи своїм службовим становищем, керівництвом МВС України, на реалізацію цих злочинних намірів, незаконного додаткового матеріального стимулювання працівників правоохоронних органів, задіяних в охороні громадського порядку під час цих акцій протесту, за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 364 у редакції від 07.04.2011, ч. 3 ст. 369 у редакції від 18.04.2013, ст. 340 та ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 у редакції від 07.04.2011, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115ч. 2 ст. 15, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Під час досудового розслідування, на підставі зібраних доказів, повідомлено про підозру колишнього заступника начальника Департаменту громадської безпеки – начальника управління Міністерства внутрішніх справ України у організації незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій та наданні у зв’язку з цим керівникам спецпідрозділів охорони громадського порядку МВС України у період грудня 2013 року – лютого 2014 року неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у розмірі понад 30 млн грн за вчинення дій з використанням наданої їм влади та службового становища, зокрема здійснення активної протидії протестним акціям громадян із застосуванням працівниками правоохоронних органів надмірної сили та спеціальних засобів, тобто вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 41, ст. 340, ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України.

На теперішній час вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Здобуттю доказів у провадженні сприяло також проведення слідчими Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України спільно з детективами та працівниками Управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро України цілого ряду обшуків за місцем роботи та проживання підозрюваного та інших осіб, які можуть бути причетні до вчинення вищевказаних злочинів. Зокрема, у ході обшуків виявлено та вилучено три одиниці вогнепальної зброї, велика кількість набоїв до неї, комп’ютерна техніка та документи, що містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час вказаного кримінального провадження.

Досудове розслідування щодо встановлення інших організаторів та виконавців злочинів, вчинених під час цих подій, триває.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2616