Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.11.2016

Щодо результатів розслідування окремих проваджень про неправомірні дії правоохоронців стосовно учасників мирних акцій протесту

     

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України продовжує здійснювати розслідування у ряді кримінальних проваджень про злочини працівників правоохоронних органів та суддів, вчинені стосовно учасників Революції Гідності, зокрема щодо їх незаконного затримання, притягнення до кримінальної відповідальності та обрання запобіжних заходів.

Так у рамках досудового розслідування у одному з таких кримінальних проваджень слідчими Департаменту 03.11.2016 на підставі ухвали слідчого судді затримано жителя м. Черкаси (так званого «тітушку»), який з 16.09.2016 перебував у розшуку за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365 (пособництво у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 2 ст. 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину), ч. 2 ст. 384 (завідомо неправдиве показання) КК України.

Указана особа підозрюється в тому, що 23.01.2014 виступила пособником працівникам підрозділу міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України в м. Києві у провокації конфлікту та затриманні із застосуванням насильства 6 учасників громадського руху «Автомайдан» і пошкодженні їх транспортних засобів, що мало місце на вулиці Щорса в м. Києві, а також давала завідомо неправдиві показання про нібито вчинення цими особами тяжких злочинів.

За клопотанням органу досудового розслідування 04.11.2016 слідчим суддею застосовано до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення застави.

Досудове розслідування триває.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 561