Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.10.2016

Юрій Луценко прокоментував рішення про реорганізацію Департаменту спеціальних розслідувань

                              

Генеральний прокурор України Юрій Луценко прокоментував рішення про реорганізацію Департаменту спеціальних розслідувань, який займається «справами Майдану» та економічними злочинами колишніх високопосадовців.

Юрій Луценко зазначив, що Департамент, який очолює Сергій Горбатюк, має і надалі продовжувати ретельну роботу над розслідуванням усіх справ щодо подій на Майдані. «Жоден слідчий, жодна справа по цих подіях нікуди не забирається», - наголосив він.

Проте, Генеральний прокурор нагадав, що зазначений Департамент також займається розслідуванням ряду економічних злочинів колишніх високопосадовців.

«Вважаю, що ми не маємо права продовжувати затягувати з цими розслідуваннями та з передачею справ в суд з наступних причин: по-перше, під загрозою терміни зберігання інформації в банках, які, як правило, становлять 5 років, також під загрозою збереження впродовж наступного часу санкцій, які ввів Європейський Союз, на активи людей, яких ми підозрюємо у розкраданні України», - сказав Юрій Луценко.

«Ми маємо взяти справи з високим ступенем готовності, які не пов’язані з власне трагічними подіями на Майдані,і готувати їх до передачі в суд», - вважає Генеральний прокурор.

Юрій Луценко зазначив, що, завдяки виведенню частини людей Сергія Горбатюка в окремий підрозділ, він має намір передати цього року в суд справу по державній зраді Януковича. «Буду наполягати на цьому на стільки, на скільки ми з юридичного боку будемо готові», - сказав він.

Також Генеральний прокурор звернув увагу на недосконалість законодавства про заочне засудження. За його словами, щоб не дати жодного шансу злочинцям скористатись двозначністю його трактування, необхідне внесення певних змін. «Таким чином ні українські, ні європейський суди не зможуть поставити під сумнів об’єктивність і неупередженість притягнення по заочному правосуддю», - зауважив Юрій Луценко.

«Щоб довести справи до суду треба інтенсифікувати роботу слідчих та процесуальних керівників. Крім того, потрібно удосконалити діючезаконодавство про заочне засудження», - підсумував Генеральний прокурор.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 606