Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.10.2016

Юрій Луценко – всі заяви про існування загрози слідству у справі Януковича є безпідставними (ВІДЕО)

    

Реорганізація Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України спрямована на активізацію роботи слідчих в частині розслідування злочинів проти Майдану. Про це сьогодні під час брифінгу заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Юрій Луценко зазначив, що всі заяви про те, що нібито якимись «надзвичайними діями» ставиться під загрозу розслідування є безпідставними. «Ніхто жодного слідчого або жодного кримінального провадження з-під керівництва начальника Департаменту спецрозслідувань Сергія Горбатюка  не забирав. Всі справи Майдану від першого до останнього дня знаходились і знаходяться у нього», - запевнив Генпрокурор.

Генеральний прокурор наголосив, що очікує від Сергія Горбатюка результатів двох з половиною років роботи над цими справами. «Думаю, і суспільство зацікавлене в тому, щоби зрештою були притягнуті до відповідальності як виконавці, власне убивці та ті, що нанесли важкі поранення нашим людям на Майдані, так і організатори цих безчинств і злочинів проти людяності», - сказав Юрій Луценко.

 «Очікую від Сергія Горбатюка і більше сотні його підлеглих прогресу у цих справах і не виключаю, що вони, за узгодженням із адвокатами Героїв Небесної сотні, можуть бути передані до Міжнародного кримінального суду, делегація якого прибуде в Україну на цьому тижні», - повідомив Генеральний прокурор.

Юрій Луценко пояснив, що реорганізація відповідного Департаменту (виділення одного із управлінь) зумовлена виключно небажанням керівника підрозділу передавати економічні справи щодо високопосадовців часів Януковича по законом передбаченому шляху спеціального заочного засудження.

«Я чую застереження про те, що закон, який діє сьогодні в Україні і дає можливість заочного засудження, є недосконалим. Його можна і треба покращувати, але я не можу собі уявити, що ці справи і далі: третій-четвертий і п’ятий рік будуть лежати в Департаменті спецрозслідувань», - наголосив Генпрокурор. За його словами, це означатиме тільки одне: зняття санкцій із активів «Януковича та компанії» і втрату всіх надій людей повернути злочинним шляхом присвоєне українське багатство.

Генпрокурор зазначив, що всі, хто сьогодні радять не йти шляхом заочного засудження, мають віддавати собі звіт – це тотожно тому, щоби всі арештовані активи, а це мільярди доларів, не повернулися в Україну. «Терпіння країн ЄС, які наклали арешти і не бачать прогресу, – не безкінечне», - додав він.

Генеральний прокурор повідомив, що в Департаменті створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, яке очолить заступник Сергія Горбатюка Дмитро Басов, який «піде по законом передбаченому шляху заочного засудження».

Юрій Луценко підкреслив, що «є закон про заочне засудження і прокурор має не розмірковувати над якістю закону, а використовувати його і діяти».

Водночас, Генеральний прокурор повідомив, що «вже розроблені пропозиції щодо поліпшення закону про можливість заочного засудження і ще цього тижня через народних депутатів, які співпрацюють із Генпрокуратурою, вони будуть внесення до Верховної Ради.

Підсумовуючи, Юрій Луценко закликав громадськість всю свою активність спрямувати на народних депутатів, які повинні вдосконалити закон для того, щоб він жодним чином не розглядався як вибіркове правосуддя в українському та європейському судах.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 582