Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.09.2016

Генпрокуратура завершила досудове слідство у кримінальному провадженні стосовно колишнього командира роти столичного «Беркуту», командира взводу та пятьох їх підлеглих міліціонерів

    

Департаментом спеціальних розслідувань завершено досудове слідство у кримінальному провадженні стосовно колишнього командира роти столичного «Беркуту», командира взводу та пятьох їх підлеглих міліціонерів за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 171 КК України.

Указані особи підозрюються в тому, що діючи за вказівкою народного депутата України (заступника Голови депутатської фракції партії Регіонів) В. Колесніченка, разом з колишнім заступником начальника управління ГУ МВС України в м. Києві, командиром полку міліції «Беркут» та його заступником, перевищуючи владу та свої службові повноваження 08.04.2010 під час проведення одного із відкритих заходів у Великій виставковій залі ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» в м. Києві спровокували конфлікт та безпідставно застосували силу до відвідувачів цього заходу, затримавши 14 з них, серед яких був Герой України похилого віку, заподіявши їм тілесні ушкодження.

Крім того, указані правоохоронці з метою приховування своїх злочинних дій перешкодили журналістській діяльності та застосували насильство і спричинили тілесні ушкодження журналісту одного з телевізійних каналів, який намагався задокументувати їх незаконні дії.

Стороні захисту відкрито доступ до матеріалів і після ознайомлення підозрюваних та їх захисників з матеріалами провадження обвинувальний акт буде передано до суду.

Стосовно В. Колесніченка , заступника начальника управління міліції та заступника командира полку спецпідрозділу «Беркут» судом надано дозволи на їх затримання та їх оголошено в розшук. Указаним особам повідомлено про підозру у встановленому законом порядку і щодо них готуються матеріали для ініціювання перед судом здійснення спеціального досудового розслідування та подальшого заочного провадження.

Довідково :
ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України – перевищення влади за попередньою змовою групою осіб, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які виходять за межі наданих прав та повноважень, що супроводжувалося насильством, або погрозою застосування насильства, застосування зброї чи спеціальних засобів, або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями – карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.
ч. 1 ст. 171 КК України (в редакції Закону до 04.02.2016) – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – карається штрафом, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на с трок до 3 років.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2318