Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.09.2016

Генпрокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо працівників правоохоронного органу, які порушили таємниці телефонних розмов активіста Євромайдану І. Луценка

     

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчиненого працівниками правоохоронного органу порушення таємниці телефонних розмов активіста Євромайдану І. Луценка, та складання з цією метою завідомо неправдивих документів.

За результатами розслідування встановлено, що намагаючись перешкодити проведенню акцій протесту у центральній частині м. Києва, які відбувались у грудні 2013 – січні 2014 року, керівництво правоохоронних органів організовувало систематичне вчинення дій спрямованих на обмеження прав та законних інтересів учасників акцій протесту, і тому числі щодо Ігоря Луценка, який брав активну участь в організації Євромайдану, а тому володів інформацією щодо заходів, запланованих її учасниками.

Згідно повідомлення про підозру, з метою одержання такої інформації слідчий слідчого управління та старший оперуповноважений управління карного розшуку ГУ МВС України в м. Києві вдались до протиправного зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж (організували прослуховування телефонних розмов) І. Луценка, для чого також підробили низку офіційних документів.

Вказаним особам 15.09.2016 повідомлено про підозру у вчинені злочинів, передбачених ч.2 ст.163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер) та ч.1 ст. 366 (службове підроблення) КК України та обрано щодо них запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Згідно вимог ст. 290 КПК України 21.09.2016 стороні захисту відкрито матеріали провадження для ознайомлення.

Зазначені підозрювані є діючими працівниками поліції міста Києва, однак судом відмовлено в задоволенні клопотання слідства про їх відсторонення від займаних посад.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1007