Сайти

регіональних

прокуратур

 
05.09.2016

Щодо результатів розслідування окремих проваджень про неправомірні дії правоохоронців стосовно учасників мирних акцій протесту

    

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні про злочини, вчиненні правоохоронцями та суддями стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності.

У рамках цього провадження за фактами фальсифікації матеріалів проваджень, незаконного затримання і притягнення до кримінальної відповідальності 11 завідомо невинних осіб за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року повідомлено про підозру колишньому першому заступнику начальника Дніпровського райуправління міліції м. Києва – начальнику слідчого відділу (як одного з організаторів), заступнику начальника слідчого відділу та двом слідчим цього ж відділу.

Органом досудового розслідування за сприяння та участі працівників Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції, а також служби безпеки України у підозрюваних й ряду інших осіб, у тому числі колишніх керівників ГУ МВС в м. Києві і Дніпровського райуправління, проведено обшуки по місцю проживання та роботи.

Слідчому судді внесено клопотання про застосування до підозрюваних запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та домашніх арештів, а також відсторонення їх від посад.

Нагадуємо, що за цим епізодом раніше повідомлено про підозру двом слідчим зазначеного райуправління, а також колишньому заступнику прокурора Дніпровського району м. Києва і прокурору відділу прокуратури міста Києва.

Досудове розслідування триває, збираються докази для притягнення до кримінальної відповідальності інших працівників органів внутрішніх справ, прокуратури та суддів за вчинення аналогічних кримінальних правопорушень під час Революції Гідності.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1918