Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.07.2016

Слідчі Генпрокуратури виявили частини табельної зброї бійців «Беркуту», яка була використана проти учасників Революції Гідності

     

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування кримінальних проваджень про злочини під час Революції Гідності.

У ході слідства встановлена причетність працівників підрозділу міліції особливого призначення „Беркут” ГУМВС України в м. Києві до застосування вогнепальної зброї 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в м. Києві щодо учасників акції протесту, в результаті чого 48 осіб загинуло та ще 80 отримали вогнепальні поранення.

У подальшому встановлено, що 24 автомати АКМС, 1 снайперська гвинтівка, якими були озброєні того дня працівники спецпідрозділу „Беркут” зникли.

У 2015 році на території Голосіївського району м. Києва в р. Дніпро (о. Жуків) були виявлені та вилучені частини табельної вогнепальної зброї. Оглядом встановлено, що зброя була розпиляна та пошкоджені її ідентифікаційні номери, тобто приймалися заходи до знищення речових доказів злочину.

За результатами проведених експертних досліджень встановлено, що це частини саме тієї табельної вогнепальної зброї, якою були озброєні працівники роти спеціального призначення „Беркут” і з якої 20 лютого 2014 року здійснювались постріли у мітингувальників.

Згодом від оперативних підрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони України отримані дані про осіб, котрі сприяли працівникам «Беркуту» у знищенні знарядь злочину - зброї, яка 20 лютого 2014 року застосовувалась до учасників акцій протесту та наданні допомоги колишньому командиру „Беркут” Д. Садовнику та підлеглим йому бійцям, причетних до розстрілів мітингувальників, у виїзді 23 - 24 лютого 2014 року з м. Києва до АР Крим, де за оперативними даними частина з них, які оголошені в розшук, переховуються і на теперішній час.

У зв’язку з цим, 14 липня 2016 року Департаментом спеціальних розслідувань за оперативної підтримки співробітників Головного управління розвідки Міністерства оборони України проведені обшуки у вказаних осіб та на підприємстві, де певний час зберігалася зазначена зброя і вчинялися дії по її знищенню, за результатами яких отримані додаткові дані щодо обставин вчиненого кримінального правопорушення.Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 507