Сайти

регіональних

прокуратур

 
06.07.2016

Щодо результатів розслідування окремих проваджень про неправомірні дії правоохоронців стосовно учасників мирних акцій протесту

     

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України передано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього слідчого Дніпровського райуправління міліції м. Києва, який на даний час займає таку ж посаду в Дніпровському райуправлінні поліції за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 372 КК України за фальсифікацію матеріалів справи, незаконне затримання і притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року.

Слідчим суддею підозрюваного відсторонено від займаної посади та застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
Щодо інших співучасників цих злочинів досудове розслідування триває в окремому провадженні.

Зокрема, 04.07.2016 оголошено підозру ще одному колишньому слідчому цього ж райуправління міліції за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 271, ч. 2 ст. 372 КК України за аналогічні злочини щодо іншої незаконно затриманої особи.

Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих кримінальних правопорушень (працівників органів внутрішніх справ, прокуратури та суддів).

Як раніше повідомлялося, у вказаному провадженні також притягнуто до кримінальної відповідальності чотирьох слідчих, прокурора прокуратури м. Києва та заступника прокурора Дніпровського району м. Києва. Останнього оголошено в розшук і судом надано згоду на його затримання.


Довідково: ч. 2 ст. 372 КК України – притягнення завідомо-невинного до кримінальної відповідальності слідчим, прокурором, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину та зі штучним створенням доказів обвинувачення або їхньою фальсифікацією – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.Управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 500