Сайти

регіональних

прокуратур

 
16.06.2016

Щодо результатів розслідування окремих проваджень про неправомірні дії правоохоронців стосовно учасників мирних акцій протесту

     

 

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно колишнього заступника командира оперативної роти столичного спецпідрозділу міліції «Беркут» та семи міліціонерів цієї роти за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 383, ч. 2 ст. 384 КК України за фактами перевищення влади та незаконного затримання 11 активістів громадського руху «Євромайдан» в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на Кріпосному провулку у місті Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їх мікроавтобуса, а також організації службових підроблень рапортів, завідомо неправдивого повідомлення про вчинення злочину та надання співробітниками «Беркуту» завідомо неправдивих показань, поєднаних з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Також завершено досудове розслідування і щодо колишнього слідчого Дніпровського райуправління міліції м. Києва за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 372 КК України за фактами фальсифікації матеріалів кримінального провадження, незаконного затримання і притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року.

Сторонам захисту відкрито доступ до матеріалів досудового розслідування і після ознайомлення підозрюваних та їх захисників з матеріалами провадження обвинувальні акти стосовно вказаних осіб будуть направлені до суду для розгляду по суті.

Щодо інших осіб (працівників органів внутрішніх справ, прокуратури та суддів), причетних до вчинення цих та аналогічних злочинів, досудове розслідування триває, збираються докази для притягнення їх до кримінальної відповідальності.Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 1668