Сайти

регіональних

прокуратур

 
26.04.2016

Розпочала свою роботу перша всеукраїнська конференція працівників прокуратури, метою якої є забезпечення створення та функціонування системи прокурорського самоврядування

    

26 квітня 2016 року розпочала свою роботу перша в історії України всеукраїнська конференція працівників прокуратури на виконання положень Закону України «Про прокуратуру» щодо функціонування органів прокурорського самоврядування та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, які набрали чинності 15 квітня 2016 року. На конференцію зареєструвалися 463 із 468 обраних делегатів.

Про це у вступному слові зазначив виконувач обов’язків Генерального прокурора України Юрій Севрук, відкриваючи всеукраїнську конференцію працівників прокуратури.

Він наголосив, що згідно вимог закону перше скликання та проведення всеукраїнської конференції працівників прокуратури має відбутися у двотижневий строк з дня набрання чинності положеннями цього закону: «Закон набув чинності 15 квітня, і тому до 29 квітня ми зобов’язані за законом її провести».

Для проведення конференції за 2 тижні були проведені відповідні збори в усіх місцевих та регіональних прокуратурах. Так, від кожної місцевої прокуратури обрано по 3 делегата, та від кожної регіональної - по 3. «Це - молоді люди, і значна їх частина досить не тривалий час працює в органах прокуратури», - зазначив в.о. Генерального прокурора.

Згідно вимог закону на першу всеукраїнську конференцію працівників прокуратури покладено ряд важливих завдань, насамперед призначення членів до Ради прокурорів України строком на 5 років та до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів строком на 3 роки. Згідно з положеннями ст. 71 Закону на вирішення Ради прокурорів України покладається питання рекомендування призначення та звільнення прокурорів з адміністративних посад, впровадження заходів щодо забезпечення незалежності прокурорів, соціального і правового захисту прокурорів, їх сімей тощо. Головними завданнями КДК є дисциплінарні провадження стосовно прокурорів, добір кандидатів на посаду прокурора вперше та переведення прокурорів між різними органами прокуратури.

Члени Ради прокурорів та КДК обираються шляхом таємного голосування, здійснювати свою діяльність вони будуть на громадських засадах.

Окрім того, на конференції має бути прийнято та затверджено низку актів правового змісту: Регламент роботи всеукраїнської конференції працівників прокуратури, Положення про Раду прокурорів України, Положення про Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів, Кодекс професійної етики і поведінки працівників прокуратури.

Інформація щодо організації та порядку проведення конференції кандидатів на призначення до складу Ради прокурорів України та КДК, перелік делегатів-учасників цієї конференції тощо були завчасно розміщені на офіційному сайті Генеральної прокуратури.

«В конференції беруть участь представники європейських організацій, члени Консультативної ради при Генеральній прокуратурі України, представники засобів масової інформації, також здійснюється онлайн-трансляція її роботи з сайту Генеральної прокуратури», - проінформував Юрій Севрук.

Окремо на брифінгу він ще раз наголосив, що проведення цієї конференції – це не забаганка прокурорів: «Це все прописано в законі». За словами виконувача обов’язків Генпрокурора, найголовніше завдання всеукраїнської конференції працівників прокуратури – це обрати і надати можливість працювати органам прокурорського самоврядування. Їх метою є не «зацементування» системи, а якраз забезпечення аполітичності прокурорів і виключення тиску на них з боку керівництва органів прокуратури, або суттєве його зменшення.

Зупиняючись на окремих деталях функціонування Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Юрій Севрук пояснив, що з 11 членів комісії до її складу будуть входити лише 5 представників органів прокуратури, 3 – від Уповноваженого ВР з прав людини, які ще не призначені, 2 науковця і 1 адвокат.

Необхідність якнайшвидшого початку роботи комісії обумовлена нагальною потребою заповнення вакансій в органах прокуратури України, кількість яких наразі сягнула понад 400 і продовжує постійно зростати. Окрім того, ці вакансії можуть бути заповнені лише після проведення навчання відповідно до Закону, яке займе приблизно рік. «Наразі є окремі відділи в місцевих прокуратурах, де залишилось близько 20% від штатного складу, і питання заповнення цих вакансій є першочерговим для того, щоб органи прокуратури могли виконувати свої функції», - підкреслив Юрій Севрук.

Водночас продовжують звільнятися керівники місцевих прокуратур, на даний час звільнилися вже 14 з них. Призначення на ці посади, в свою чергу, потребують проведення конкурсів. «Для цього і створюється Рада прокурорів, яка буде вирішувати питання заміщення адміністративних посад, в тому числі питання звільнення працівників з цих посад», - уточнив він.

Також він роз’яснив, що згідно Закону, особам, які займають адміністративні посади в органах прокуратури України, заборонено входити до складу як КДК, так і до Ради прокурорів.

«Тобто до цих органів прокурорського самоврядування входитимуть не ті особи, які керують структурними підрозділами або органами прокуратури. Це прості прокурори відділів та прокуратур. І це теж свідчить про оновлення рядів тих, хто буде вирішувати кадрові питання та питання притягнення до дисциплінарної відповідальності. Тому всі обвинувачення та зауваження щодо «зацементування» системи прокуратури не відповідають дійсності», - резюмував Юрій Севрук.

   

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 446