Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.03.2016

Щодо результатів розслідування окремих проваджень про незаконні дії працівників спецпідрозділу «Беркут» стосовно учасників мирних акцій протесту

    

Генеральною прокуратурою України спрямовано до суду для розгляду по суті обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього командира оперативної роти № 1 столичного спецпідрозділу міліції «Беркут» за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 384 КК України за фактами перевищення влади та незаконного затримання разом з підпорядкованими йому працівниками 18 активістів громадського руху «Автомайдан» та інших осіб в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на вулицях Щорса та Грушевського у місті Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їх автотранспорту.

Указаному колишньому командиру спецпідрозділу також інкримінується організація підроблень рапортів та надання співробітниками «Беркуту» завідомо неправдивих показань, поєднаних з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Щодо інших співучасників цих злочинів досудове розслідування триває.Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 1716