Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.02.2016

Прокуратурою скеровані до суду обвинувальні акти стосовно екс-голови Запорізької ОДА, обласної ради та екс-начальника ГУМВС України в області

       

Прокуратурою Запорізької області скеровані до суду обвинувальні акти стосовно колишнього голови Запорізької облради В. Межейка та колишнього голови Запорізької ОДА О. Пеклушенка, також до суду спрямовано обвинувальний акт стосовно колишнього начальника ГУМВС України в області генерал-майора міліції В. Серби. Про це під час брифінгу у Генеральній прокуратурі України повідомив прокурор Запорізької області Олександр Шацький.

Зокрема, прокурор області зазначив, що за результатами розслідування цих кримінальних правопорушень до суду скеровані обвинувальні акти за фактом організації масових заворушень під час проведення мирних акцій протесту біля будинку Запорізької ОДА.

Вироком Кіровського районного суду м. Кіровограда, який залишений в силі ухвалою Кіровоградського апеляційного суду, В. Межейка визнано винним та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із іспитовим строком 3 роки з позбавленням права займати посади в органах місцевого самоврядування строком на 3 роки. Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда провадження стосовно О. Пеклушенка закрито у зв’язку із смертю останнього. На даний час прокуратурою на ці рішення суду 1-ї та апеляційної інстанцій готується касаційна скарга до Вищого спецсуду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Також за результатами спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника ГУМВС України в області генерал-майора міліції В. Серби - за організацію масових заворушень та зловживання владою. На даний час судовий розгляд триває.

Також, прокурор області наголосив, що направлено до суду обвинувальний акт стосовно заступника начальника – начальника міліції громадської безпеки Комунарського райвідділу Запорізького міського управління І. Мурашка, який, перевищуючи свої службові повноваження, керуючи діями інших працівників міліції, затримав мирних мітингувальників, доставив до райвідділу міліції, де останніх тримали в наручниках та більше години били.

«На жаль, суди наразі бояться виносити рішення в актуальних справах, уникають їх розгляду», - акцентував прокурор області. Він нагадав про справу, судовий розгляд якої триває вже понад рік.

Олександр Шацький звернув увагу присутніх на той факт, що у ході проведення мирних акцій Революції Гідності січня-лютого 2014 року мали місце протиправні дії голів Запорізької облради та облдержадміністрації, начальника ГУМВС в області та його підлеглих, спрямовані на перешкоджання вільному волевиявленню громадян та незаконні дії щодо учасників акцій з боку так званих "тітушок". Обласний прокурор повідомив, що всього в області розслідувалося 7 кримінальних проваджень вказаної категорії. На даний час у 3 кримінальних провадженнях щодо 4 осіб обвинувальні акти вже скеровані до судів для розгляду по суті, одне – перебуває у провадженні.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 502