Сайти

регіональних

прокуратур

 
06.02.2016

СБУ передала Генеральній прокуратурі України зброю, яка використовувалась проти учасників Революції Гідності

     

 Служба безпеки України у рамках виконання доручення Генпрокуратури у кримінальному провадженні, відкритого за фактом розстрілу на Майдані учасників Революції Гідності, провела комплекс оперативно-розшукових заходів під час яких виявила схованку зі зброєю у Голосіївському районі столиці.

Співробітники спецслужби знайшли схрон у серпні 2015 року та вилучили з нього складові частини двадцяти трьох автоматів Калашникова та фрагменти мисливської рушниці. Більшість деталей зброї була спеціально пошкоджена, зокрема знищені усі серійні номери.

СБ України передала знайдену зброю на експертизу, яка тривала півроку. Начальник Головного слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук зазначив на брифінгу: "Я вдячний усім нашим співробітникам, які відпрацьовували цю справу. Вдячний фахівцям Національного університету "КПІ" які за унікальними методиками зробили неможливе - відтворили маркувальні позначення на зброї".

 Результати експертизи СБУ надіслала в усі правоохоронні органи. Начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк підтвердив, що зброя фігурує у справі розстрілу учасників Революції Гідності та належить спецроті київського "Беркута". Саме з неї відбувався розстріл мирних людей на вулиці Інститутській у Києві. Після кривавих подій вона зникла та за словами командира роти була начебто передана кримському підрозділу до анексії півострову.

Дванадцять ідентифікованих одиниць зброї СБ України передала Генпрокуратурі для долучення до матеріалів справи з розстрілу учасників Революції гідності.

  Під час зустрічей з родинами та адвокатами Героїв Небесної сотні Голова СБУ обіцяв, що Служба зробить усе можливе, щоб винних у злочинах на Майдані судив не тільки небесний суд, але і людський. На зустрічі були процитовані слова Василя Грицака: "Сьогодні, завдяки отриманим СБУ результатам, таке правосуддя стало ближчим".

"Обличчя Служби - це не гучні заяви. Обличчя СБУ - це конкретні результати, за якими стоїть напружена праця, а інколи, нажаль, і кров наших співробітників", - додав з приводу ідентифікації зброї Василь Грицак.

 

За матеріалами прес-центру СБ України

 

 

 

кількість переглядів: 531