Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.01.2016

У Генеральній прокуратурі України відбулася нарада з приводу співпраці України з Офісом Прокурора Міжнародного кримінального суду

     

У Генеральній прокуратурі України 20 січня під головуванням заступника Генерального прокурора України В. Каська відбулася нарада з приводу подальшого співробітництва України з Офісом Прокурора Міжнародного кримінального суду (далі – МКС) у рамках Заяви Верховної Ради України від 25.02.2014 про визнання Україною юрисдикції МКС щодо скоєння злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Участь у нараді взяли керівники зацікавлених структурних підрозділів ГПУ, народний депутат України С. Заліщук, керівники адвокатських об’єднань, що представляють інтереси родин Небесної сотні та інших потерпілих від подій на Майдані, а також керуючий партнер міжнародної групи Global Rights Compliance У. Джордаш.

У ході заходу обговорено аспекти звіту Офісу Прокурора МКС про роботу у 2015 році, які стосуються аналізу наявності у подіях на Майдані ознак злочинів проти людяності. Крім того, озвучено конкретні питання, вирішення яких потребує спільних зусиль прокуратури України та громадськості.

Учасники наради висловилися за необхідність спільної підготовки та надання Офісу Прокурора МКС додаткових відомостей, які розвіють будь-які сумніви щодо масштабності та систематичності тих жахливих подій.

З цією метою вирішено створити контактну групу за участі представників зацікавлених сторін, яка узагальнить різного роду інформацію про факти реалізації в Україні політики нападів на цивільне населення для подальшого направлення узгоджених матеріалів Офісу Прокурора МКС.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 512