Сайти

регіональних

прокуратур

 
04.01.2016

Повідомлено про підозру колишнім слідчому Дніпровського райуправління міліції та прокурору прокуратури м. Києва за незаконне затримання і притягнення до кримінальної відповідальності учасника мирних акцій протесту

     

Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій працівників правоохоронних органів та суддів стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Так, за наслідками зібраних доказів здійснено повідомлення про підозру колишньому слідчому Дніпровського райуправління міліції м. Києва, за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч, 1 ст. 271, ч. 2 ст. 372 КК України, за фактами незаконного затримання і притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи за нібито участь у масових заворушеннях. Слідчим суддею щодо підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із обов’язком носити електронний засіб контролю.

Крім того, оголошено підозру колишньому прокурору прокуратури м. Києва за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 372 КК України, у вчиненні за попередньою змовою із вказаним слідчим незаконного притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи. Стосовно підозрюваного слідчим суддею застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Досудове розслідування триває. Вирішується питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів (працівників органів внутрішніх справ, прокуратури та суддів).

Довідково: ч. 2 ст. 372 КК України – притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, прокурором, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину та зі штучним створенням доказів обвинувачення або їхньою фальсифікацією – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 506