Сайти

регіональних

прокуратур

 
20.10.2015

Сергій Горбатюк: слідчими не відкидаються жодні версії щодо можливості причетності тих чи інших осіб та спецслужб до злочинів проти учасників Революції Гідності

     

У вівторок, 20 жовтня 2015 року, відбувся брифінг начальника управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергія Горбатюка щодо розслідування злочинів під час Майдану та так званого «російського сліду» в них.

Так, Сергій Горбатюк зазначив, що з квітня 2014 року слідчими Генеральної прокуратури перевірялася отримана від СБУ інформація про неодноразові приїзди до України під час подій на Майдані, тобто у період з листопада 2013 року по лютий 2014 року, представників Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Так, у середині грудня прибула група у кількості 27 осіб, у двадцятих числах січня - 6 осіб та 20 лютого прибуло 7 осіб, у тому числі представник Адміністрації Президента РФ Владислав Сурков. Також неодноразово направлялися доручення з цього приводу до СБУ.

Начальник управління спеціальних розслідувань повідомив, що за попередніми результатами розслідування встановлено, що зазначені делегації приїздили в Україну з ознайомлювальною метою, тобто для отримання інформації про те, яким чином відбувались, організовувались і фінансувались протестні акції. Сергій Горбатюк наголосив, що інших даних, у тому числі від Служби безпеки України, про те, що зазначені особи вчиняли якісь злочини або якимось чином причетні до злочинів на Майдані, отримано не було.

Однак, у січні 2015 року, нагадав Сергій Горбатюк, пролунала заява на той час голови СБУ Валентина Наливайченка про те, що встановлено причетність представників ФСБ та, зокрема, В. Суркова до організації розстрілів на Майдані і безпосереднє керівництво цією особою снайперами. Також у цій заяві було вказано, що матеріали за цим фактом містяться у справі, яка розслідується Генпрокуратурою.

У зв’язку з цим, до СБУ були направлені запити для надання документальних підтверджень озвучених заяв. Однак, жодної конкретної інформації (крім попередніх даних про їх перебування в м. Києві), яка б засвідчувала участь зазначених осіб у вчиненні злочинів, не було надано.

На даний час Валентин Наливайченко й надалі стверджує, що надав Генпрокуратурі всі матеріали, які вказують на те, що представники ФСБ керували снайперами на Майдані.

«У зв’язку з цим, запрошуємо пана Наливайченка на допит у якості свідка, де він, з пред’явленням йому усіх листів і документів, які були особисто надані до Генеральної прокуратури, зможе показати і пояснити, де докази, про які він говорить», - зазначив Сергій Горбатюк.

Начальник управління спеціальних розслідувань додав, що слідчими, які розслідують події на Майдані, не тільки не відкидаються жодні версії щодо можливої причетності до вчинених злочинів тих чи інших осіб та спецслужб, у тому числі Російської Федерації, а й здійснюється їх ретельна перевірка. Кожна обставина подій ретельно досліджується. Будь-яка інформація про ці події та її учасників є важливою для слідства. Але подібні голослівні заяви не тільки не сприяють, але й шкодять розслідуванню.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 248