Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.08.2015

До Генпрокуратури не надходило офіційних повідомлень щодо звернення Ю. Колобова або Б. Тимонькіна про надання їм статусу біженця

      

 

У вітчизняних ЗМІ з'явилася інформація про звернення колишнього Міністра фінансів Юрія Колобова та банкіра Бориса Тимонькіна за наданням їм статусу біженця відповідно в Іспанії та Німеччині.

У зв'язку з цим Генеральна прокуратура України повідомляє, що надіслала до компетентних установ Іспанії та Німеччини запити про видачу вказаних осіб для притягнення до кримінальної відповідальності.

Офіційних відповідей на ці звернення ще не отримано, а тому позиція властей згаданих країн щодо можливості або неможливості видачі Ю. Колобова та Б. Тимонькіна не відома.

Водночас, практика застосування Конвенції про статус біженців 1951 року та відповідні роз'яснення Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців виходять з того, що як сам факт звернення особи за захистом, так і обґрунтування такого клопотання є конфіденційною інформацією і розголошенню не підлягають.

Тому будь-яких офіційних повідомлень від іноземних колег з приводу звернення Ю. Колобова або Б. Тимонькіна про надання їм статусу біженця до Генеральної прокуратури України не надходило.


Управління зв’язків із громадськістю
та засобами масової інформації

кількість переглядів: 385