Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.07.2015

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк прокоментував можливість отримання свідчень від підозрюваного Януковича В.Ф. у режимі відеоконференції

    

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк 29 липня під час брифінгу прокоментував інформацію щодо можливості отримання свідчень від підозрюваного Януковича В.Ф. у режимі відеоконференції.

Він нагадав, що колишньому Президенту України у ряді кримінальних проваджень повідомлено про підозру. У зв’язку з тим, що є підстави вважати, що він переховується від слідства, у всіх провадженнях його оголошено у розшук. Всі документи передані до міжнародного бюро Інтерпол для оголошення його у міжнародний розшук. Однак, лише в одному кримінальному провадженні, що стосується підозри у розтраті коштів під час приватизації ПАТ «Укртелеком», підозрюваний Янукович В.Ф. був оголошений у міжнародний розшук.

У зв’язку з наявністю підстав вважати, що оголошений у міжнародний розшук Янукович В.Ф. може перебувати на території Російської Федерації, до Генеральної прокуратури РФ на початку 2015 року було направлено клопотання про його затримання та екстрадицію. Відповідь від Генеральної прокуратури РФ досі не надійшла, не дивлячись на нагадування.

Сергій Горбатюк зазначив, що згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України можливість проведення відео-конференції під час досудового розслідування, якщо особа перебуває на території іншої держави, забезпечується у тому числі правоохоронними органами цієї держави, яким направляється відповідний запит про міжнародно-правову допомогу. В такому випадку повинні бути проведені дії щодо ідентифікації, встановлення особи і складені відповідні документи, які це підтверджують. Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ наголосив: «Вданому випадку у нас немає жодного підтвердження ні від самого Януковича В.Ф., ні від офіційного органу РФ про те, що він перебуває в конкретному місці і його особу встановлено саме відповідним правоохоронним органом».

Після того, як Генпрокуратура звернулась до суду із клопотанням про надання дозволу на початок спеціального розслідування, так званого заочного засудження, безпосередньо в судових засідання захисниками Януковича В.Ф. заявлялись клопотання про те, щоб надати можливість заслуховувати підозрюваного у режимі відео-конференції. І відразу ж аналогічні клопотання надійшли до слідчих.

У зв’язку з цим, за словами Сергія Горбатюка, підозрюваному Януковичу В.Ф., через захисників була надана відповідь, у якій роз’яснено вимоги законодавства України щодо проведення слідчих дій у режимі відео-конференції. «Для проведення цих слідчих дій, по-перше, він повинен з’явитись до правоохоронних органів РФ, які, як ми сподіваємося, його розшукують. По-друге, він повинен з’явитись до посольства чи однієї з консульських установ МЗС України у РФ для того, щоб відповідні офіційні органи змогли встановити його особу та отримати дані про точне місце проживання підозрюваного. Лише після цього можна буде організувати проведення відповідних слідчих дій» - роз’яснив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.Такі листи підозрюваному та його захисникам були направлені, але відповіді на даний час на них немає.

Також захисникам Януковича В.Ф. запропоновано скористатися передбаченим КПК України правом відібрати самостійно пояснення у підозрюваного та надати їх слідству.

«Докази у ході розслідування, в тому числі і свідчення, мають сенс лише тоді, коли вони отримані у відповідності до вимог Кримінального процесуального законодавства. У всіх інших випадках - це просто голослівні заяви» - резюмував Сергій Горбатюк.

 


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 467