Сайти

регіональних

прокуратур

 
27.07.2015

Генеральною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою трьох осіб у вчиненні злочинів стосовно учасників Революції Гідності

    

Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України завершено досудове слідство та направлено до Шевченківського районного суду м. Києва обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою трьох осіб у вчиненні у складі так званих «тітушок» низки злочинів відносно протестувальників 18.02.2014 в Маріїнському парку, на вул. Липській та на перехресті вул. Володимирської та Великої Житомирської в м. Києві.

Дії двох осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (перешкоджання проведенню мітингів, зборів, вуличних походів, вчинене за попередньою змовою групою осіб із застосуванням фізичного насильства), ч. 2 ст. 15, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 (замах на вчинення вбивств за обтяжуючих обставин), ч. 5 ст. 27, ч.2 ст.28, ч. 2 ст. 122 (спричинення тілесних ушкоджень середньої тяжкості) КК України, та їм обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Дії іншого підозрюваного кваліфіковано - за ч. 2 ст. 28, ст. 340, ч. 2 ст. 15, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 КК України та судом йому обраний запобіжний захід – домашній арешт.

Зазначене є результатом розслідування фактів системного залучення в період січня-лютого 2014 року цивільних осіб, так званих «тітушок», до вчинення злочинів щодо протестувальників.

Загалом за цими епізодами на даний час повідомлено про підозру у вчиненні вбивств, замахів на вбивство, перешкоджанні проведенню мітингів і зборів, позбавленні волі та катуванні, зберіганні зброї 16 особам, 5 з них арештовано, інші перебувають в розшуку.

На даний час встановлюються інші виконавці цих злочинів, досудове слідство триває.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 2482