Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.07.2015

Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників угруповання «Оплот» та повідомила про підозру його керівнику Є. Жиліну

     

Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України завершено розслідування одного з епізодів злочинної діяльності очолюваного Євгеном Жиліним угруповання «Оплот» під час Революції Гідності, спрямованої на протидію протестним акціям.

До Оболонського районного суду м. Києва 9 липня 2015 року скеровано обвинувальний акт стосовно трьох осіб, підозрюваних у вчиненні 21 січня 2014 року, в районі станції метро «Петрівка» за попередньою змовою групою осіб із числа бійців угруповання «Оплот», організованих її керівником Є. Жиліним, злочинних дій стосовно потерпілих із застосуванням предметів, заздалегідь заготовлених для нанесення тілесних ушкоджень, вчинення грабежу, поєднаного із насильством, викрадення людини, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань, а також у погрозі вбивством, тобто злочинів, передбачених ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 186 та ч. 1 ст. 129 КК України.

6 липня 2015 року за вказаними фактами злочинних дій повідомлено про підозру Є. Жиліну, оголошено його розшук та отримано дозвіл суду на затримання та привід його до суду.

Також, стосовно двох підозрюваних обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Разом з тим, одному з підозрюваних 8 липня 2015 року Печерським районним судом м. Києва змінено запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт.

У зв’язку з необґрунтованістю, відсутністю законних підстав прийняття такого рішення та не урахування судом наявних ризиків, у тому числі пов’язаних із погрозами підозрюваного та його родичів іншим учасникам процесу, прокурором внесено апеляцію на зазначене рішення суду.

Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України продовжується досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами організації заподіяння у незаконних та злочинних діях стосовно протестувальників та активістів Майдану цивільних осіб, так званих «тітушок», вчинення цими особами цілого ряду злочинів та незаконного фінансування такої протиправної діяльності.Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2005