Сайти

регіональних

прокуратур

 
19.06.2015

Віктор Шокін: За вчинення злочинів з метою придушення акцій протесту під час Революції Гідності підозру оголошено 144 особам

    

З часу призначення на посаду Генерального прокурора України Віктора Шокіна слідчими Генеральної прокуратури та органами прокуратури в усіх регіонах України направлено до суду 75 обвинувальних актів стосовно 87 осіб у кримінальних провадженнях щодо розслідування злочинів, скоєних стосовно учасників Революції Гідності. Про це у п’ятницю, 19 червня, під час прес-конференції повідомив керівник прокуратури.

На сьогодні, за словами Віктора Шокіна, розглянуто та постановлено судами 3 обвинувальні вироки. Також він додав, що самі суди намагаються всіляко гальмувати процес винесення рішень у цих справах.

Окрім того, розпочата процедура заочного засудження у 6 кримінальних провадженнях стосовно 7 осіб – В. Януковича, О. Клименка, Р. Богатирьової, С. Арбузова та ін. «Ці справи зараз знаходяться на розгляді у судах, і після винесення ними рішень ми матимемо змогу звертатись до європейських судів», - наголосив Генпрокурор, додавши, що також це дозволить повернути кошти, отримані злочинним шляхом цими особами.

Але цим, запевнив він, справа не обмежиться, і найближчим часом планується застосувати процедуру заочного засудження і до інших високопосадовців, які скоїли злочини проти учасників Революції Гідності.

На сьогодні триває ознайомлення у 2 кримінальних провадженнях стосовно 5 осіб: мова йде про 5 затриманих співробітників міліції, які порушили закон під час Революції Гідності.

«Загалом за час мого перебування на посаді, з 10 лютого, за вчинення злочинів з метою придушення акцій протесту під час Революції Гідності оголошено про підозру 144-м особам», - наголосив Генеральний прокурор.

Також він заявив про те, що останнім часом почастішали необґрунтовані та безпідставні заяви з боку окремих народних депутатів про те, що Генеральна прокуратура начебто не розслідує належним чином кримінальні провадження щодо злочинів, скоєних під час Революції Гідності, що жодним чином не відповідає дійсності. Також він додав, що такі заяви неоднозначно сприймаються суспільством.

«Генеральна прокуратура України і всі регіональні органи прокуратури роблять все можливе для закінчення розслідування кримінальних проваджень щодо акцій протесту в період Революції Гідності, стосовно високопосадовців та справ, пов’язаних із розслідуванням корупційних діянь», - підкреслив Віктор Шокін.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 466