Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.06.2015

Генеральний прокурор України Віктор Шокін зустрівся з Послом Великої Британії Саймоном Смітом (додано ВІДЕО)

   

У четвер, 18 червня, Генеральний прокурор України Віктор Шокін провів зустріч з Послом Великої Британії в Україні Саймоном Смітом.

Генеральний прокурор України проінформував іноземних гостей про результати роботи на основних пріоритетних напрямках діяльності Генеральної прокуратури України - розслідування злочинів, вчинених щодо учасників Революції Гідності, та кримінальних проваджень стосовно колишніх високопосадовців, а також – боротьби з корупцією.

Зокрема, Віктор Шокін проінформував Посла Великої Британії про створення та функціонування Реєстру проваджень про злочини, вчинені під час Революції Гідності, розробку Генеральною прокуратурою законопроекту про повернення в Україну коштів, незаконно виведених за її межі колишніми високопосадовцями, який в подальшому буде внесено на розгляд парламенту суб’єктом законодавчої ініціативи, а також про перші результати застосування норм законодавства про заочне кримінальне провадження.

Також Віктор Шокін повідомив про план реформування органів прокуратури України, який передбачає декілька етапів, таких як створення управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки, місцевих прокуратур, керівники яких будуть призначатися на конкурсній основі, значне скорочення кількості співробітників прокуратури тощо.

Окремо Віктор Шокін подякував за співпрацю з Національним агентством по боротьбі із злочинністю Великобританії у питанні розслідування кримінальних проваджень щодо колишніх високопосадовців.

У зв’язку з цим Генеральним прокурором було запропоновано створення спільної робочої групи із залученням відповідних британських експертів та фахівців, метою якої стало б розслідування проваджень стосовно колишніх високопосадовців, діяння яких мають відношення до Великобританії.

Посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт подякував за надану українською стороною вичерпну інформацію стосовно змін, які відбуваються у діяльності прокуратури. Він також запевнив у підтримці британською стороною процесу реформування прокуратури та готовності надати необхідну експертну допомогу у розслідування тих кримінальних проваджень, які пов’язані з його країною.

Сторони досягли повного порозуміння по всіх питаннях, які обговорювались, та відзначили конструктивний характер зустрічі.

 


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 3693