Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.04.2015

Віктор Шокін: Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження про вчинення злочинів службовими особами МВС, прокуратури та СБУ

     

Генеральною прокуратурою України до ЄРДР внесено дані про вчинення службовими особами МВС, органів прокуратури та Служби безпеки України службових злочинів за ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо вони спричинили тяжкі наслідки). Про це повідомив Генеральний прокурор України Віктор Шокін під час брифінгу, на якому було презентовано реєстр проваджень злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

За його словами, робота з вивчення стану слідства та систематизації кримінальних проваджень щодо протидії протестним акціям, у тому числі з метою створення вказаного реєстру допомогла визначити, що у багатьох випадках не всі керівники і співробітники правоохоронних органів діяли в межах своїх повноважень, сприяли розслідуванню злочинів, а більше того перешкоджали його ходу.

«Були встановлені факти умисного створення службовими особами Генпрокуратури України, МВС та СБУ перешкод, знищення доказів та вчинення інших протидій під час проведення досудового розслідування саме цих кримінальних проваджень», - зазначив Генеральний прокурор України.

Також він повідомив, що для розслідування цього кримінального провадження його наказом створено Управління з розслідування злочинів, скоєних працівниками правоохоронних органів, яке буде складатися з трьох відділів: перший – відділ з розслідування злочинів, скоєних працівниками органів прокуратури, другий - відділ з розслідування злочинів, скоєних працівниками органів СБУ, третій - відділ з розслідування злочинів, скоєних працівниками органів МВС.

«З сьогоднішнього дня це управління буде скомплектовано, буде визначений керівник управління, керівники підрозділів, слідчі, процесуальні керівники і воно приступає до своєї роботи», - поінформував Генеральний прокурор України, додавши, що у випадку, якщо в діях працівників вказаних правоохоронних органів будуть встановлені ознаки злочинів, то вони неодмінно будуть притягнуті до відповідальності згідно із вимогами законодавства.

Наостанок, Віктор Шокін звернувся до усіх, кому відомі факти перешкоджання, скоєні будь-якими правоохоронцями під час Революції Гідності, та закликав звертатися із відповідними заявами до Генеральної прокуратури України.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2094