Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.04.2015

Генеральний прокурор Віктор Шокін презентував реєстр проваджень злочинів, скоєних під час Революції Гідності (ДОДАНО ВІДЕО)

     

У середу, 29 квітня цього року, Генеральний прокурор України Віктор Шокін презентував реєстр проваджень злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

За словами Віктора Шокіна, виконуючи взяті зобов’язання перед українською громадськістю, на сьогодні створено і розміщено для вільного користування «Реєстр проваджень про злочини під час Революції Гідності». В той же час Віктор Шокін наголосив, що назва реєстру не є остаточною і запропонував всім бажаючим давати власні пропозиції щодо неї.

«Цей реєстр не є статичним, він буде доповнюватись в залежності від ходу розслідування окремих кримінальних проваджень», - зазначив Генеральний прокурор.

Більш детально про структуру і зміст сформованого реєстру проінформував заступник начальника Головного слідчого управління – начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

У ході брифінгу начальник управління спеціальних розслідувань повідомив присутнім, що реєстр містить зведення всіх кримінальних проваджень, що стосуються протидії протестним акціям, які розслідуються Генеральною прокуратурою України, слідчими підрозділами територіальних прокуратур та слідчими органів внутрішніх справ.

В окрему графу виділено результати розслідування щодо направлених кримінальних проваджень до суду. «На даний час, крім самого інформування, враховуючи суспільний резонанс, ми плануємо у цій графі розмістити інформацію про дату, час та місце судових розслідувань», - зауважив Сергій Горбатюк.

Найбільш важливим розділом для слідства є розділ «допомога слідству». «Під час розслідування слідство стикається з великою кількістю проблем, з обмеженістю доказів, зокрема у зв’язку з тим, що знищена документація, працівники міліції не надають покази тощо», - зазначив начальник управління спеціальних розслідувань, зауваживши, що у зв’язку з цим Генеральна прокуратура України сподівається на допомогу від очевидців та свідків.

Також у реєстрі є «інформація для потерпілих», яка містить пам’ятку і порядок визнання потерпілими, а також зразки документів і роз’яснення законодавства щодо надання соціальної і матеріальної допомоги тим, хто постраждав під час Революції Гідності.

Підсумовуючи результати роботи по створенню реєстру, Генеральний прокурор України Віктор Шокін звернувся до громадян з проханням надавати до Генеральної прокуратури будь-яку інформацію, яка може допомогти слідству при розслідуванні злочинів, вчинених під час Революції Гідності.

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 528