Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.04.2015

Відбулася зустріч Генерального прокурора Віктора Шокіна та адвокатів у справах Євромайдану

     

Сьогодні, 2 квітня 2015 року, Генеральний прокурор України Віктор Шокін зустрівся із адвокатами потерпілих, родичів загиблих на Майдані. В першу чергу він поінформував присутніх про початок створення єдиного реєстру злочинів, скоєних під час Революції Гідності. За словами Генерального прокурора України, реєстр буде включати в себе порядковий номер кримінального провадження, коротку фабулу кримінального провадження, статтю обвинувачення тощо і обов’язково кінцевий результат.

«Цей реєстр буде створено в електронному вигляді, щоб кожен громадянин України міг почитати, подивитися, які є провадження, який рух цих проваджень, а також яке прийнято кінцеве рішення у конкретному кримінальному провадженні», - зазначив Віктор Шокін.
Генеральний прокурор додав, що у кожного також буде можливість внести свої пропозиції щодо проведення будь-яких можливих процесуальних дій. «Ми хочемо, щоб громадськість, яка має бажання, повною мірою була учасником цього процесу і цього слідства», - зауважив він.

Під час зустрічі адвокати отримали відповіді на запитання, які їх цікавили, а також сторони обговорили актуальні питання кримінальних проваджень щодо подій під час Революції Гідності. Йдеться про особливості та проблеми розслідування, кваліфікацію вказаних злочинів, подальший алгоритм взаємодії і комунікацій між прокуратурами обласного, міського рівнів, Генеральною прокуратурою України та адвокатами по кожному кримінальному провадженню.

Також було обговорено прорахунки, які були допущені з початку розслідування вказаних кримінальних проваджень. У зв’язку з цим, Віктор Шокін наголосив, що буде проведена перевірка і особи, винні у затягуванні і неналежному проведенні слідства, будуть притягнуті до відповідальності.

Генеральний прокурор запропонував адвокатам надати свої пропозиції щодо процесуальної позиції у всіх кримінальних провадженнях цієї категорії.

Також Віктор Шокін дав доручення підготувати лист прокурорам обласного рівня щодо налагодження комунікації із адвокатами при розслідуванні вказаних кримінальних проваджень та направленні обвинувальних актів до судів. «Більше того, потрібно вибрати процесуальних працівників центрального апарату для відрядження їх по регіонах для того, щоб вони контролювали це питання», - зауважив Генеральний прокурор України.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 3783