Сайти

регіональних

прокуратур

 
30.03.2015

Розпочато розслідування багатомільйонних розкрадань коштів КП через фіктивні фірми лідера організації «Оплот»

    

Прокуратура Харківської області розпочала кримінальне провадження за фактом пособництва у привласненні коштів територіальної громади, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).

Прокуратурою та Управлінням Служби безпеки України в області проведено фінансово-господарський моніторинг діяльності комунальних підприємств Харківської міської ради. За його результатами встановлено, що лідер організації «Оплот» сприяв привласненню коштів, використовуючи реквізити створених ним підприємств з ознаками фіктивності. Лише протягом 2012-2014 років шляхом здійснення безготівкових товарних операцій через 9 фіктивних фірм виведено з легального обігу 100 млн грн комунальних підприємств Харкова. Основною метою таких операцій було подальше привласнення цих коштів та сприяння в ухиленні від сплати податків іншим суб’єктам реального сектору економіки.

В той же час загальний обсяг коштів, перерахованих через підконтрольні лідеру «Оплоту» фірми, за 2 роки склав понад 1 млрд грн.

Найближчим часом кримінальне провадження для проведення досудового розслідування буде направлено до УСБУ в області, оскільки Службою безпеки вже проводиться досудове розслідування за фактом фінансування тероризму зазначеною особою (ч. 2 ст. 258-5 КК України).

В рамках цього кримінального провадження вказаний громадянин оголошений в розшук.


За матеріалами прес-служби прокуратури Харківської області
кількість переглядів: 380