Сайти

регіональних

прокуратур

 
17.03.2015

За втручання органів прокуратури державі повернуто магістральні нафтопродуктопроводи

    

За ініціативою Генеральної прокуратури України 1433 км нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова, що проходить по території України, витребувано в державну власність з незаконного володіння дочірнього підприємства «Прикарпатзахідтранс» Південно-Західного відкритого акціонерного товариства трубопровідного транспорту нафтопродуктів Російської акціонерної компанії «Транснафтопродукт».

Зазначений магістральний нафтопродуктопровід, побудований за часів СРСР як стратегічний об’єкт, з 24 серпня 1991 року став власністю України. Однак ним продовжило незаконно користуватися ДП «Прикарпатзахідтранс» для транспортування по території нашої держави російських світлих нафтопродуктів.

У зв’язку з цим Генеральна прокуратура України з метою захисту державних інтересів звернулася з позовом про визнання права власності на вказане майно за державою та витребування його з незаконного володіння комерційної структури.

Рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій позов прокурора було задоволено повністю.

Водночас ДП «Прикарпатзахідтранс» та ряд акціонерних компаній Російської Федерації, не полишаючи спроб залишити у своєму володінні нафтопродуктопровід, оскаржили судові рішення до Вищого господарського суду України.

Суд касаційної інстанції, розглянувши справу 17 березня 2015 року, погодився з доводами прокурора та залишив судові рішення без змін.


Управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 358