Сайти

регіональних

прокуратур

 
30.01.2015

За клопотанням Генеральної прокуратури відсторонено від посад керівників «Беркуту», які підозрюються у застосуванні сили до учасників мирних акцій протесту 30 листопада 2013 року

    

За клопотанням Генеральної прокуратури України Печерським районним судом у місті Києві 29 січня цього року прийнято рішення про відсторонення від займаних посад керівників «Беркуту», які підозрюються у силовому розгоні мирної акції протесту 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності та побитті студентів.

Обумовлено це тим, що окремі особи на теперішній час займають керівні посади в полку міліції громадської безпеки особливого призначення ГУМВС України в місті Києві (колишній «Беркут»), а один з них взагалі очолив даний підрозділ.

Таким чином, у прокуратури є достатньо підстав вважати, що підозрювані, перебуваючи на своїх посадах, будуть протиправно перешкоджати встановленню об'єктивної істини у кримінальному провадженні.

Довідково: 27 січня цього року Генеральною прокуратурою України у кримінальному провадженні за фактом силового розгону 30 листопада 2013 року мітингу на Майдані Незалежності та побиття студентів повідомлено про підозру чотирьом командирам підрозділів полку міліції особливого призначення «Беркут» при ГУМВС України в місті Києві за ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, за попередньою змовою групою осіб, із застосуванням фізичного насильства) та за ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади працівниками правоохоронного органу, що супроводжувалися насильством, застосуванням спеціальних засобів, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями).


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 451