Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.01.2015

Оголошено підозру слідчому судді за незаконний арешт осіб за подіями на Євромайдані

    

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України повідомлено про підозру одному із слідчих суддів районного суду м. Києва за фактом постановлення завідомо неправосудних рішень про обрання двом підозрюваним запобіжного заходу у виді тримання під вартою за начебто вчинення ними в січні 2014 року в місті Києві масових заворушень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що співробітниками міліції затримані та доставлені до РУ ГУМВС України в м. Києві два водія за перевезення автомобільних покришок. В подальшому, вони були безпідставно притягнуті до кримінальної відповідальності за те, що начебто вчиняли активні протиправні дії на вул. Грушевського – кидали в працівників міліції каміння, пляшки з легкозаймистими речовинами, вчиняли підпали спеціального та службового транспорту. За клопотаннями слідчих, погодженими прокурорами, вказаним водіям слідчим суддею обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Дії слідчого судді кваліфіковано за ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудної ухвали), йому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до восьми років.

Досудове розслідування щодо зазначеного суді планується завершити найближчим часом.

Нагадаємо, в листопаді 2014 року Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України трьом слідчим, двом прокурорам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів за ч.ч. 1, 2 ст. 371 (завідомо незаконні затримання та тримання під вартою), ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України за незаконне затримання та притягнення до кримінальної відповідальності зазначених водіїв.

16 грудня 2014 року слідчим та прокурорам повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів досудового розслідування. Ознайомлення підозрюваних з матеріалами провадження на даний час триває.

Досудове розслідування за іншими фактами незаконного затримання та притягнення до кримінальної відповідальності учасників мирних акцій протесту продовжується.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 3400