Сайти

регіональних

прокуратур

 
20.01.2015

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно співробітників «Беркуту» за вчинення тяжких злочинів

     

Генеральною прокуратурою України закінчено досудове розслідування та направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох співробітників роти спеціального призначення полку міліції особливого призначення «Беркут» ГУМВС України в м. Києві за фактом вчинення особливо тяжких кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 41 (виконання наказу або розпорядження), ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) , п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), ч. 2 ст. 262 (викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Установлено, що вказані особи за попередньою змовою групою осіб із невстановленими правоохоронцями, у тому числі зі співробітниками роти спецпризначення полку міліції особливого призначення «Беркут», на виконання явно злочинного наказу, перевищуючи свої службові повноваження, вчинили умисні вбивства 39 мирних громадян під час масових акцій протесту в м. Києві 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській способом, небезпечним для життя багатьох осіб. В подальшому, з метою приховування злочинів, скоєних раніше за допомогою службової зброї, вчинили дії, направлені на заволодіння вказаною зброєю.

Щодо підозрюваних обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Співробітникам органів внутрішніх справ, які зобов'язані, в першу чергу, захищати права, інтереси, життя та здоров'я громадян, Генеральною прокуратурою України інкриміновані кримінальні правопорушення, пов'язані з посяганням на найвищу цінність в державі - людське життя та її здоров'я, за що Кримінальним кодексом України передбачено найвище покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

У зв'язку з цим Генеральною прокуратурою України під час підтримання державного обвинувачення в суді буде відстоюватися принципова позиція щодо застосування до співробітників правоохоронних органів відповідної міри покарання.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 87