Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.12.2014

Слідчим та прокурорам, які незаконно притягнули до кримінальної відповідальності двох осіб за подіями Євромайдану, оголошено про підозру

    

Генеральною прокуратурою України завершено досудове розслідування щодо трьох слідчих районних управлінь органів внутрішніх справ міста Києва та двох прокурорів за фактом завідомо незаконного затримання та притягнення до кримінальної відповідальності двох осіб за начебто вчинення ними в січні 2014 року в місті Києві масових заворушень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.01.2014 співробітниками ДАІ були затримані та доставлені до Солом’янського РУ ГУМВС України в м. Києві за перевезення автомобільних покришок два водія. В подальшому, вони були безпідставно притягнуті до кримінальної відповідальності за те, що начебто вчиняли активні протиправні дії на вул. Грушевського – кидали в працівників міліції каміння, пляшки з легкозаймистими речовинами, вчиняли підпали спеціального та службового транспорту. 25 січня цього року за клопотаннями слідчих, погодженими прокурорами, вказаним водіям був обраний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

27 та 28 листопада 2014 року Генеральною прокуратурою України трьом слідчим, двом прокурорам, які завідомо незаконно затримали цих водіїв та притягнули їх до кримінальної відповідальності, повідомлено про підозру у вчиненні злочинів за ч.ч. 1, 2 ст. 371 (завідомо незаконні затримання та тримання під вартою), ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

16.12.2014 вказаним підозрюваним повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів досудового розслідування. Після їх ознайомлення з наданими матеріалами, кримінальне провадження буде скеровано до суду для розгляду по суті.

За вчинення вищевказаних злочинних дій передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років.

Досудове розслідування за іншими фактами незаконного затримання та притягнення до кримінальної відповідальності учасників акцій протесту триває та найближчим часом планується повідомити про підозру іншим співробітникам міліції, прокуратури та суду, причетним до вчинення аналогічних злочинів.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 2130