Сайти

регіональних

прокуратур

 
09.12.2014

Поширена інформація про начебто відмову Генпрокуратури від допомоги прокурорів з Гаазького трибуналу у розслідуванні злочинів, вчинених щодо учасників Майдану - фальшивка

    

Сьогодні, 9 грудня 2014 року, одним із народних депутатів була поширена інформація про нібито відмову Генерального прокурора України В.Яреми від допомоги прокурорів з Гаазького трибуналу у розслідуванні злочинів, вчинених щодо учасників Майдану.

Генеральна прокуратура України офіційно повідомляє, що дана інформація є нічим іншим, як прямою дезінформацією суспільства, замовною фальшивкою, яка працює проти міжнародного іміджу України. Наведені так звані «факти» цілковито не відповідають дійсності та носять замовний характер.

За словами заступника Генерального прокурора Віталія Каська, співпраця з Міжнародним кримінальним судом (Гаазьким трибуналом) не припинялась, а більше того стає інтенсивнішою, по мірі того як накопичуються нові факти та докази злочинів підчас подій на Майдані.

Інформація про "таємний" характер зустрічі очевидно суперечить здоровому глузду, оскільки сам факт зустрічі, тема і питання обговорення були широко висвітлені в пресі і на офіційному сайті Генпрокуратури.

Під час зустрічі представникам Гаазького трибуналу Генеральним прокурором Віталієм Яремою було публічно заявлено про готовність Генеральної прокуратури до конструктивної співпраці з Офісом Прокурора МКС для встановлення істини у трагічних подіях, які відбувалися в Україні під час мирних акцій протесту.

Більше того, саме Генеральна прокуратура України ініціювала направлення зібраних нею доказів вчинення злочинів проти людяності під час подій на Майдані до Міжнародного кримінального суду, що і стало поштовхом для зазначеного візиту прокурорів МКС до України.

Організацією візиту та підготовкою програми візиту делегації Офісу Прокурора МКС займалося Міністерство закордонних справ України, яке й визначало коло учасників зустрічі, окрім представників прокуратури.

Результати візиту делегації відображено у звіті Канцелярії Прокурора Міжнародного кримінального суду щодо попереднього розслідування подій 2014 року, опублікованому на офіційному сайті МКС 2 грудня 2014 року (www.icc-cpi.int).

У документі сформульовано підсумки та перспективи подальшої роботи "...Канцелярія Прокурора МКС буде продовжувати збирати, перевіряти та аналізувати інформацію з метою визначення чи є належні підстави вважати, що злочини, скоєні під час Євромайдану в Україні підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду...".

На жаль, вкотре вимушені констатувати, що окремі ЗМІ не вважають за потрібне перевіряти інформацію, отримувати відповіді з першоджерела, користуючись вторинними інформаційними носіями сумнівного походження – зазначив заступник Генерального прокурора.


Управління зв`язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1036