Сайти

регіональних

прокуратур

 
05.12.2014

Оголошено у розшук І. Калєтніка та В. Олійника

    

Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України складено повідомлення про підозру колишнім народним депутатам України І. Калєтніку та В. Олійнику, які 16 січня 2014 року, наперед підготувавши протоколи засідання лічильної комісії та, зазначивши у них результати ще не проведеного голосування, організували завідомо незаконний процес голосування у Верховній Раді України за дев’ять законів, які суттєво обмежували конституційні права та свободи громадян і в подальшому отримали назву «диктаторських».

Нагадаємо, що раніше Генеральною прокуратурою України вже здійснювались спроби притягнення вказаних осіб до кримінальної відповідальності, однак ВРУ не дала на це відповідної згоди.

1 грудня цього року їм винесено повідомлення про підозру, що стало можливим лише після складання народними депутатами України VIІ скликання своїх повноважень.

Після обрання нового складу Верховної Ради України та припинення депутатських повноважень В. Олійника та І. Калєтніка слідчі змогли самостійно скласти відповідні повідомлення про підозру.

Проте, у зв’язку з перебуванням підозрюваних за межами України, слідчим оголошено їх розшук, а Печерським районним судом м. Києва за результатами розгляду клопотань Генеральної прокуратури України надано дозвіл на їх затримання.

Дії колишніх депутатів слідством кваліфіковано як зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) та службове підроблення (ч. 2 ст. 366 КК України), за що передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до шести років.

На даний час вживаються заходи, спрямовані на встановлення місця перебування підозрюваних.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 4018