Сайти

регіональних

прокуратур

 
20.11.2014

В ході розслідування злочинів на Майдані слідчими проводились рідкісні види експертиз

    

  В результаті безпрецедентного масового порушення прав громадян, неправомірного застосування сили, в тому числі вогнепальної зброї, в період з 30 листопада 2013 року по 20 лютого 2014 року тільки в Києві загинуло 77 і травмовано понад 900 громадян. Про це під час прес-конференції, присвяченій стану розслідування трагічних подій на Майдані, повідомив заступник Генерального прокурора України Олег Заліско.

Говорячи про результати розслідування, він зазначив, що Генеральною прокуратурою України в якості свідків допитано понад 2000 осіб, проведено 400 оглядів місць події, одягу, речей, відеозаписів. З 87 очевидцями вбивств та 61 потерпілим проведені слідчі експерименти на місці вчинення злочинів.

Отримано понад 400 дозволів суду щодо тимчасового доступу до роздруківок телефонних з'єднань та перевірено трафіки 1140 телефонів правоохоронців, високопосадовців, потерпілих та інших осіб. Проведений цілий ряд негласних слідчих (розшукових) дій, здійснено понад 100 обшуків.

Окрім того, за словами заступника Генерального прокурора України, було здійснено ретельний огляд декількох десятків террабайт відеозаписів зі всіх підприємств, установ, організацій, розташованих в центральній частині міста Києва, з усіх телеканалів, які здійснювали відеозйомку подій, від окремих журналістів та учасників подій. Після цього було відібрано найбільш корисні та інформативні записи, що були піддані експертному дослідженню. 

Також слідчими було проведено величезну кількість судових експертиз: судово-медичних, судово-балістичних, портретознавчих, хімічних, трасологічних тощо.

«Були призначені та проведені такі практично раніше незастосовувані види експертиз як антропометрично-фототехнічно-потретознавча експертиза», - поінформував Олег Заліско, роз’яснивши, що у цій експертизі особи ідентифікувалися за статурою, розмірами і формою частин тіла та окремих частин обличчя. 

Підсумовуючи результати експертиз, допитів свідків, а також огляду відеозаписів, він констатував, що більшість із 49 вбивств 20 лютого 2014 року вчинені з автоматів АК-47 калібром 7,62.

Значна кількість вогнепальної зброї, що перебувала на озброєнні спецпідрозділу «Беркут» і з якої могли розстрілювати майданівців, була прихована і вивезена, за деякими даними, до Криму.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1307