Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.10.2014

Генеральний прокурор Віталій Ярема зустрівся з активістами Автомайдану

    

  22 жовтня в будівлі Генеральної прокуратури відбулася зустріч Генерального прокурора України Віталія Яреми з активістами всеукраїнської громадської організації «Автомайдан». У зустрічі також взяли участь заступник Генерального прокурора – начальник Головного слідчого управління Олег Заліско та прокурор міста Києва Сергій Юлдашев.

Під час зустрічі Віталій Ярема розповів представникам «Автомайдану» про хід розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних із протиправними діями, вчиненими працівниками правоохоронних органів стосовно учасників масових акцій протесту в Україні, зокрема щодо активістів «Автомайдану».

Генеральний прокурор повідомив, що протягом лютого-березня 2014 року до органів прокуратури надійшли чисельні звернення громадян щодо складання та видачі працівниками ДАІ завідома неправдивих офіційних документів (рапортів та протоколів про адміністративне порушення) щодо водіїв – учасників акцій протесту. За результатами їх розгляду в ЄРДР зареєстровано 135 кримінальних проваджень. За словами Віталія Яреми, досудове слідство в цих кримінальних провадженнях триває, а після зустрічі з активістами «Автомайдану», 8 жовтня 2014 року, перебуває на його особистому контролі.

Віталій Ярема також повідомив, що особи всіх інспекторів ДАІ встановлені, і два обвинувальних акти стосовно тих інспекторів, які загалом скали 14 незаконних протоколів про порушення правил дорожнього руху, вже скеровано до суду.

Окрім того, в ході розслідування слідчими прокуратури Київської області підготовлено повідомлення про підозру ще 5 працівникам ДАІ, які загалом склали 72 незаконні рапорти про начебто порушення правил дорожнього руху учасниками протестних акцій і найближчим часом обвинувальні акти у цих справах також будуть направлені до суду. Аналогічне повідомлення підготовлено слідчими прокуратури міста Києва стосовно ще двох інспекторів, які склали 3 рапорти.

Генпрокурор запевнив, що розслідування по всім іншим епізодам триває. Здійснюється допит свідків, потерпілих, працівників міліції, відібрано зразки почерків працівників автоінспекції, призначено необхідні почеркознавчі експертизи тощо.

Керівник Генеральної прокуратури також наголосив, що одночасно слідчими перевіряється інформація, надана представниками ГО «Автодозор» та «Автомайдан» щодо можливої причетності до вчинених злочинів суддів, які виносили рішення про притягнення активістів «Автомайдану» до адміністративної відповідальності. «Переконаний, що найближчим часом ми спільними зусиллями вирішимо ці питання, і винні особи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності», - наголосив він.

Представники «Автомайдану», в свою чергу, відзначили, що за останні два тижні у справі, пов’язаній зі зловживаннями працівників міліції під час Майдану і по відношенню до представників «Автомайдану», досягнуто відчутного прогресу, та наголосили на необхідності притягнення до відповідальності всіх учасників переслідувань громадських активістів.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 2777