Сайти

регіональних

прокуратур

 
20.10.2014

Прокуратурою до суду направлено перший обвинувальний акт стосовно начальника відділення ДАІ за переслідування учасників Автомайдану

    

Громадськістю та керівництвом держави пред’являються особливі вимоги до розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних із протиправними діями, вчиненими працівниками правоохоронних органів стосовно учасників масових акцій протесту в Україні, що розпочалися у листопаді минулого року.

Особливо широкого суспільного розголосу набув факт переслідувань під час протестних подій правоохоронними органами активістів Автомайдану, фальсифікації стосовно них офіційних документів з метою притягнення їх до адміністративної відповідальності, а відтак, перешкоджання подальшій активній участі у мирних акціях протесту.

Стан досудового розслідування у цих кримінальних провадженнях перебуває на особливому контролі керівництва Генеральної прокуратури України.

Як наслідок, слідчими прокуратури Київської області завершено досудове розслідування та 15 жовтня 2014 року направлено до суду перший обвинувальний акт стосовно начальника відділення Державної автомобільної інспекції одного з районних відділень ГУ МВС України в Київській області за ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення). Як встановлено слідством, він у період протестних акцій, що розпочалися у листопаді 2013 року, в порушення вимог чинного законодавства вніс до протоколів про адміністративні правопорушення завідомо неправдиві відомості про нібито невиконання 13-ма власниками транспортних засобів вимог про зупинку та порушення ними у зв’язку з цим вимог п. 2.4 Правил дорожнього руху, за що передбачено відповідальність за ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Робота над встановленням обставин вчинення аналогічних правопорушень стосовно інших учасників акцій протесту триває, вживаються додаткові заходи до завершення досудового розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності решти працівників Державтоінспекції за допущені переслідування учасників Автомайдану.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1670