Сайти

регіональних

прокуратур

 
16.07.2014

Віталій Ярема: Майдан в Україні став наслідком узурпації влади Януковичем через зміни Конституції у 2010 році

    

 У 2010 році в країні відбувся конституційний переворот, наслідком якого стали криваві події на Майдані та силове протистояння на Сході держави. Таку думку висловив Генеральний прокурор Віталій Ярема 15 липня під час зустрічі із Головами Конституційних Судів Латвії, Литви та Польщі, які перебувають в Україні з візитом.

«В результаті цього конституційного перевороту відбулася узурпація влади з боку тодішнього Президента Януковича», - підкреслив Віталій Ярема. За його словами, сьогодні проводяться експертизи і вже є докази, в тому числі і покази суддів Конституційного Суду про те, що під час прийняття рішень та зміни Конституції мав місце тиск з боку Адміністрації Президента. Окрім того, є підстави говорити про те, що всі рішення були підготовлені однією і тією ж особою, яка зараз перебуває у розшуку.

«Таким чином, колишньому Президенту Януковичу було надано повноваження, які фактично зробили його диктатором, і Україна отримала вибух соціального протесту», - сказав керівник наглядового відомства.

В той же час очільник Генеральної прокуратури висловив сподівання, що кримінальне провадження щодо дій суддів Конституційного Суду, яке сьогодні розслідується ГПУ, стане останнім в історії України. Водночас, Віталій Ярема додав, що «лише суд буде вирішувати, чи є там склад злочину, чи ні».

Нагадаємо, в березні 2014 року Головне слідче управління Генеральної прокуратури розпочало розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 375 (постановлення суддями завідомо неправосудного рішення) та ч. 1 ст. 109 (дії, вчинені з метою захоплення державної влади) КК України.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 2869