Сайти

регіональних

прокуратур

 
09.07.2014

Заява Генерального прокурора України Віталія Яреми (ВІДЕО)

    

Сьогодні , 9 липня 2014 року, відбувся брифінг Генерального прокурора України Віталія Яреми, на якому він виступив із заявою про заходи щодо нормалізації ситуації в центральній частині міста Києва.

Текст цієї заяви наводимо нижче.


Сьогодні як ніколи нам потрібне об’єднання зусиль у подоланні зовнішньої агресії і внутрішньої кризи. Нашої підтримки потребує новообраний Президент України, який отримав країну у найкритичніший момент її історії.

Саме тому, те, що зараз відбувається у центрі Києва і продовжує називати себе «майданом», є прямою дискредитацією справжнього Майдану Гідності.

Я маю повне право це сказати, оскільки чотири місяці день в день, пліч-о-пліч провів на Хрещатику разом з тисячами інших українців. Майдан гідності став історією, яку хочуть заплямувати.

Ми маємо справу не з Майданом, а з його дешевою і тому – небезпечною підробкою! Символ революції хочуть перетворити на карикатуру.

Влада не має наміру далі миритися з подібним станом речей. Обличчям нової України не може бути збіговисько незрозумілого походження. «Дітям лейтенанта Шмідта» час вирушати з Києва. Терпіння українців закінчилось.

Всі, хто відчуває себе справжнім патріотом, отримали можливість вступити до лав Національної гвардії або в іншій спосіб долучитися до роботи на благо країни. Ті, хто залишився сьогодні в наметах в центрі столиці, це не активісти, а утриманці на шиях українців.

За моїм дорученням, 1-го липня прокурор міста Києва направив голові Київської міської державної адміністрації подання щодо необхідності усунення порушень цілого ряду законів, пов’язаних з розміщенням в центральній частині міста невстановленими особами наметів і барикад, блокуванням руху транспорту, існуванням загрози санітарному та епідеміологічному благополуччю населення.

У поданні міського прокурора вказано, що в центральній частині міста існують реальні загрози здоров'ю населення, громадському порядку і створюються умови для виникнення заворушень та вчинення злочинів.

Однак посадовими особами Київської міської державної адміністрації нічого не зроблено для налагодження нормальної роботи органів державної влади і місцевого самоврядування.

Починаючи з кінця лютого на території Майдану Незалежності та прилеглих територіях і будівлях, які захоплено так званими представниками "Майдану", вчинено 158 злочинів.

Серед них - 4 факти заподіяння громадянам тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, більше 14 розбійних нападів, 73 факти крадіжок, 18 випадків нанесення тілесних ушкоджень.

Також мають місце багаточисельні факти незаконного заволодіння транспортними засобами, шахрайство, виготовлення наркотиків, незаконне поводження зі зброєю.

Крім того, до сьогоднішнього дня в центрі міста залишаються захопленими 19 адміністративних об’єктів, більшість з яких належить українській державі.

Залишаються заблокованими Національна музична академія, Головпоштамт, Міністерство аграрної політики, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Головне управління містобудування, Спілка архітекторів, Міжнародний центр культури і мистецтв, два поверхи готелю «Дніпро», 2-й корпус готелю «Козацький», «Жовтневий палац» та багато інших.

Хто з цих «діячів» зможе пояснити українцям з якою метою утримуються ці приміщення, яку «надважливу» роль виконують «ряжені у камуфляж», чатуючи невідомо на кого і на що, наприклад, у музичній академії?

Більше того. У самозваних майданівців починають входити в систему регулярні напади на журналістів. Хтось міг собі уявити щось подібне в часи справжнього Майдану? Звичайно ні. На журналістів нападають ті, кому є чого боятися.

Нормою для таке званих «майданівців» стало постійне вживання алкоголю. Чого в принципі не могло бути під час Евромайдану. За чотири місяці нашої революції не було жодної особи в нетверезому стані. Зараз це стало характерним явищем.

Замість того, щоб боронити країну, відстоювати її Незалежність на Сході або працювати на користь держави, «самозванці» займаються прямим рекетом і бандитизмом.

Як гриби після дощу з’явились різноманітні «отаманчики», які не мають нічого спільного з представниками народної самооборони.

Під прикриттям Майдану чиниться тиск на бізнес, під дулами пістолетів лобіюються призначення на державні посади, вимагаються гроші і матеріальні цінності. Робиться все проти чого повстала Україна. Цьому буде покладено край.

Позиція Генеральної прокуратури України чітка і однозначна – перед законом всі рівні, це стосується всіх без винятку. Тому я ініціюю звернення до Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України з метою вжити невідкладних заходів для відновлення правопорядку у центрі нашої столиці.

Вимагаю негайного звільнення захоплених приміщень, оскільки в таких діях є склад злочину, покарання за який передбачений кримінальним кодексом України.

В разі якщо вимога Генеральної прокуратури не буде виконана, особи причетні до правопорушення будуть затримані і притягненні до кримінальної відповідальності.

Попереджаю працівників правоохоронних органів та Київської міської державної адміністрації, що ваша бездіяльність та неспроможність виконувати визначені законодавством функціональні обов’язки провокують правопорушників до подальших злочинних дій.

Нагадаю, що чинним кримінальним законодавством передбачена відповідальність за бездіяльність, в результаті якої ми маємо такі важкі наслідки.

Ми не дозволимо нікому прикриватися іменем Майдану і чинити беззаконня! Всі, хто був причетний до протиправних дій будуть знайдені і покарані.

Слава Україні!Управління забезпечення зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 5138