Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.07.2014

Міжвідомча група Генпрокуратури виявила майже мільярд гривень збитків, заподіяних інтересам держави

     

Розпочато 4 кримінальні провадження у яких встановлено заподіяні збитки інтересам держави на суму 909 млн грн, заявлено позов на загальну суму 135 млн грн та відкрито 1 справу про здійснення узгоджених дій під час участі у державних закупівлях. Такі результати роботи міжвідомчої групи Генеральної прокуратури України за квітень-червень цього року.

Так, перевіркою встановлено, що приватне товариство у лютому поточного року за результатами проведеного ДП «Укрзалізничпостач» конкурсу уклало договір постачання частини залізничних локомотивів, трамвайних моторних вагонів і рухомого складу; кріплень та арматури і їхніх частин; механічного устаткування для керування рухом на загальну суму 135 млн грн.

В подальшому з’ясувалось, що рішення комітету конкурсних торгів про визнання переможцем приватного товариства суперечить вимогам законодавства. Крім того, закуплена ДП «Укрзалізничпостач» продукція не відповідає вимогам технічних умов та документації конкурсних торгів.

Наразі вказаний договір виконано частково на суму 2 млн грн.

Генеральною прокуратурою України заявлено позов до Господарського суду м. Києва про визнання незаконним рішення комітету конкурсних торгів ДП «Укрзалізничпостач» та розірвання укладеного з товариством договору постачання. Судовий розгляд триває.

Нагадаємо, 27 березня цього року, з метою підвищення ефективності протидії злочинності та корупції, викриття фактів розкрадань, зловживань корупційного характеру та інших порушень закону, вчинених посадовцями органів державної виконавчої влади, підприємств, установ, організацій у сфері транспорту при здійсненні державних закупівель створено міжвідомчу групу Генеральної прокуратури України, у склад якої включено працівників управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України та низку фахівців контролюючих органів.Прес-служба Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 858