Сайти

регіональних

прокуратур

 
19.06.2014

Віталій Ярема: Розкриття масового вбивства людей у Києві - моє першочергове завдання

    

 Генеральний прокурор України Віталій Ярема вважає своїм першочерговим завданням ефективне розслідування кримінального провадження щодо масових вбивств людей під час мирних акцій протесту на Майдані на початку цього року у Києві. Про це він заявив на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів стосовно пріоритетів у роботі щодо розкриття резонансних злочинів.

Віталій Ярема також повідомив, що 20 червня зустрінеться з родичами загиблих з «Небесної сотні».

Крім того, новопризначений керівник Генеральної прокуратури наголосив на неприпустимості повторення таких ситуацій, як звільнення колишнього депутата Верховної Ради Віктора Лозінського, коли ув'язнених без достатніх підстав випускають на волю, не дивлячись на те, що вони не відбули встановлене законом покарання.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо ймовірних кадрових змін в органах прокуратури, новий очільник відомства наголосив, що не збирається «рубати згаряче».

«Проте якщо працівники прокуратури були причетні до корупційних схем, неефективно розслідували кримінальні злочини, то по відношенню до них будуть вживатися відповідні заходи, в тому числі і звільнення», - зазначив В. Ярема.

Він також наголосив на необхідності спрямувати зусилля правоохоронних органів на протидію політичній корупції.

При цьому керівник відомства згадав таке ганебне явище, як «підкуп» народних депутатів у Верховній Раді України.

Генпрокурор також вважає неприпустимим, коли громадяни під виглядом представників Майдану проводять замовні та протиправні акції протесту.

«Мене здивувала ситуація, коли група людей, яка називає себе представниками Майдану, пікетувала прокуратуру з метою поновити на посаді конкретну особу, яку було звільнено вже новою владою. Це антилюстрація, чи як це ще можна назвати?», — зауважив Генпрокурор.

При цьому він додав, що найближчим часом зустрінеться з представниками громадських організацій, які нещодавно пікетували органи прокуратури.Прес-служба Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1945