Сайти

регіональних

прокуратур

 
13.06.2014

У ході розслідування масових вбивств на Майдані допитано понад тисячу свідків

    

За час розслідування вбивств мирних громадян під час акцій протесту у центрі столиці працівниками Головного слідчого управління Генеральної прокуратури допитано понад тисячу осіб, проведено більше двохсот оглядів місць події, речей, відеозаписів, призначено понад 400 експертиз. Про це розповів під час брифінгу в.о. Генерального прокурора України Олег Махніцький.

За його словами, на сьогодні витребувано та оглянуто відеозаписи з усіх підприємств, установ, організацій, розташованих в центральній частині міста Києва; з усіх телеканалів, котрі здійснювали відеозйомку подій протестних акцій, а також відеозаписи окремих журналістів та учасників подій.

Крім того, відеозаписи подій 20 лютого надані спеціалістам ФБР США для перевірки можливостей покращення їх якості з застосуванням найсучасніших світових технологій.

«Слід зазначити, що в рамках розслідування також відпрацьовуються факти заподіяння 145 учасникам акцій протесту тілесних ушкоджень, пов’язаних із застосуванням вогнепальної зброї. З указаної кількості 107 осіб визнані потерпілими і робота на цьому напрямку триває», - поінформував Олег Махніцький.

Очільник Генеральної прокуратури також повідомив, що в ході розслідування вказаного кримінального провадження досліджуються і питання джерел фінансування усього комплексу протиправних дій, спрямованих на придушення протестного руху, а також організації протидії Майдану із залученням цивільних осіб, так званих «тітушок».

Так, за словами Олега Махніцького, силами Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України розкрито вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, вчинене 18 лютого на перехресті вулиць Володимирська та Велика Житомирська у м. Києві.

«Зокрема, на сьогоднішній день затримано одного із підозрюваних у вбивстві журналіста та стосовно ще 7 осіб – організаторів залучення «тітушок» для нападів на протестувальників - винесено повідомлення про підозру та вони оголошені в розшук», - зазначив в.о. Генерального прокурора.

Окремо Олег Махніцький поінформував про хід розслідування факту викрадення активістів Майдану Юрія Вербицького та Ігора Луценка.

«Встановлено особи 11 підозрюваних, які викрали цих активістів, піддали їх жорстокому катуванню та вчинили вбивство Юрія Вербицького. Двох з підозрюваних арештовано, одному обрано запобіжний захід – особисте зобов’язання, інших оголошено в розшук», - сказав він та додав, що окремі кримінальні провадження з приводу подій на Майдані уже скеровані до суду та у них судами винесено обвинувальні вироки.

Водночас очільник відомства констатував погіршення стану роботи з викриття вбивств активістів Майдану та приховану протидію розслідуванню цих злочинів з боку окремих посадових осіб МВС України.

Зокрема, як зазначив Олег Махніцький, до цього часу не проведений повний комплекс заходів з виявлення кола співробітників спецпідрозділу МВС «Беркут», які можуть причетні до злочинів проти активістів Євромайдану..

«Незважаючи на доручення Генеральної прокуратури України, не встановлено також обставини вивезення або знищення вогнепальної зброї, які були закріплені за співробітниками міліції. Крім того, керівництво МВС України без погодження зі слідчими Генеральної прокуратури направило своїх бійців для участі в Антитерористичній операції зі зброєю, що перевіряється на предмет вчинення вбивств на Майдані», - закцентував Олег Махніцький.

Така позиція міністерства внутрішніх справ, за словами в.о. Генерального прокурора, значно ускладнює отримання швидких та повних результатів розслідування, чого вимагає суспільство і керівництво держави.Прес-служба Генеральної прокуратури України


кількість переглядів: 3532