Сайти

регіональних

прокуратур

 
03.06.2014

Олег Махніцький: звільнено усіх 328 учасників масових акцій протесту, котрі були арештовані

    

  З місць несвободи звільнено усіх 328 учасників масових акцій протесту, котрі були арештовані за участь у них. На цьому наголосив очільник Генеральної прокуратури України Олег Махніцький під час прес-конференції щодо результатів роботи органів прокуратури за три місяці цього року.
Разом з цим Олег Махніцький звернув увагу на те, що наразі здійснюється досудове розслідування у 217 кримінальних провадженнях за фактами вчинення неправомірних дій працівниками правоохоронних органів стосовно учасників акцій протесту та 6 – суддями.
«На даний час десятьом працівникам органів внутрішніх справ повідомлено про підозру, один обвинувальний акт стосовно 3-х осіб уже надіслано до суду», - сказав він.
Також керівник відомства повідомив про те, що за результатами перевірок щодо правомірності притягнення учасників Майдану та Автомайдану до адміністративної відповідальності, з’ясовано, що працівники міліції підробляли матеріали справ про адміністративні правопорушення. «За такими фактами розпочато 56 кримінальних проваджень, найбільше - у місті Києві та Київській області, де прокуратурами розпочато 30 та 13 кримінальних проваджень відповідно. До відповідальності притягнуто 185 посадовців.», - поінформував керівник відомства, додавши, що судами задоволено понад 500 клопотань прокурорів щодо звільнення громадян від адміністративної відповідальності.
Крім цього, в.о. Генерального прокурора зазначив, що на сьогодні у двох областях прокурорами повідомлено про підозру 12 особам, які скоїли злочини стосовно учасників масових протестів в Україні.
«Так, прокуратурою Запорізької області повідомлено про підозру голові обласної ради ,який брав активну участь в організації масових заворушень на площі біля приміщення обласної ради у січні цього року, залучивши до протиправних дій так званих «тітушок» для побиття мітингувальників», - зазначив він.
Нагадаємо, виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький 1 березня цього року доручив прокурорам АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя провести ретельну перевірку законності притягнення громадян до адміністративної відповідальності за їхню участь у протестних акціях.
У разі виявлення злочинів у сфері службової діяльності працівниками органів внутрішніх справ, зокрема, ДАІ, суддями, а також прокурорами при здійсненні нагляду, в.о. Генерального прокурора Олег Махніцький вимагав від підлеглих терміново вносити відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та організувати ефективне проведення досудового слідства.

Прес-служба Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 3145