Сайти

регіональних

прокуратур

 
13.05.2014

Прокуратура наполягає на притягненні до кримінальної відповідальності винних у масових вбивствах та розгоні мирних демонстрантів

    

Генеральна прокуратура України звертається до засобів масової інформації з проханням не поширювати недостовірну інформацію про начебто намагання прокуратури звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які причетні до розгону мирних демонстрантів на Майдані 30 листопада минулого року.
Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України розслідується кримінальне провадження за фактом незаконного перешкоджання працівниками міліції та іншими особами проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій із застосуванням фізичного насильства, що мало місце 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в м. Києві. В рамках цього провадження екс-посадовцям: екс-голові КМДА Олександру Попову, екс-начальнику управління громадської безпеки МВС у м. Києві Олександру Маріненку, екс-начальнику ГУ МВС у м. Києві Володимиру Коряку та екс-заступнику начальника-начальнику міліції громадської безпеки ГУ МВС у м. Києві Петру Федчуку оголошено про підозру. Наразі вказане кримінальне провадження приєднано до матеріалів іншого провадження за підозрою екс-президента В. Януковича та інших осіб за фактами масових вбивств.
Як повідомив начальник управління Генеральної прокуратури В’ячеслав Перч, у судовому порядку триває розгляд клопотань, які направлялися колишнім керівництвом Генеральної прокуратури України 31.01.2014 щодо звільнення екс-чиновників О. Попова, В. Сівковича, В. Коряка, П. Федчука, О. Маріненко від кримінальної відповідальності, згідно вимог закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» від 16.01.2014 року. Печерський суд підтримав позицію прокуратури та звільнив цих осіб від кримінальної відповідальності. Однак адвокат одного з потерпілих не погодився з рішенням суду та вніс апеляцію. 14 березня поточного року Апеляційний суд м. Києва скасував вказане рішення та направив справу на новий розгляд до Печерського районного суду. На даний час триває  судовий розгляд. Наразі планується проведення 4-ого засідання з цього питання.
Як наголосив В. Перч, засідання Печерського суду розглядає вищезазначені клопотання. Офіційна позиція Генеральної прокуратури - усі винні особи, які причетні до розгону мирних демонстрантів, обов’язково будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, про це свідчить розслідування відповідного кримінального провадження. Цей розгляд не впливає на хід розслідування щодо вказаних осіб.


Прес-служба Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 3093