Сайти

регіональних

прокуратур

 
17.04.2014

У Маріуполі військовослужбовці правомірно застосували зброю під час відбиття штурму військової частини терористами

  

Військовослужбовці Національної гвардії України, які під час відбиття штурму військової частини у місті Маріуполь Донецької області застосували проти терористів штатну стрілецьку зброю, діяли правомірно, використовуючи надані законодавством права. На цьому наголосили у Головному управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури України.
Як зазначили у Головному управлінні, у зв’язку з подіями, що сталися 16-17 квітня біля вказаної військової частини, Управлінням СБУ в Донецькій області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості з попередньою кваліфікацією за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт), органами міліції міста Маріуполь - за ч.2 ст. 294 (масові заворушення) Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях перебуває на контролі Генеральної прокуратури України.
За уточненими даними, під час операції з відбиття штурму 16 боєвиків отримали поранення, двоє з них померли під час надання їм медичної допомоги. Відповідно до попередніх даних медиків, майже всі нападники, які зазнали поранень, перебували у стані алкогольного сп’яніння.
При цьому на місці події затримано 64 нападника, їх особи встановлюються.
Працівники міліції та військовослужбовці у ході операції не постраждали.
Генеральна прокуратура України у черговий раз звертає увагу громадян, що військовослужбовці під час виконання службових обов’язків, мають право застосовувати заходи фізичного впливу та зброю у порядку, згідно положень військових Статутів.
Зокрема, законодавством таке право передбачається у разі застосування зброї проти військовослужбовців або загрози такого застосування, а також інших дій, що можуть призвести до нанесення значних матеріальних збитків військовим об’єктам.
Нагадаємо, увечері 16 квітня близько 300 агресивно-налаштованих озброєних осіб, використовуючи фугаси та «коктейлі Молотова», здійснили спробу увірватися на територію вказаної частини та захопити арсенал, який там зберігався. У відповідь на атаку, військовослужбовці спільно з працівниками МВС провели операцію по локалізації та роззброєнню нападників.

Прес-служба Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 2925